مدیر آموزش و پرورش دهدشت گفت: شرکت دانش‌آموزان کهگیلویه در المپیاد علمی با افزایش ۳۵۳ نفری نسبت به سال گذشته ۱۲۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، کارگاه علمی، آموزشی با رویکرد پرورش خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان و تشویق آنان جهت شرکت در المپیادهای علمی و جشنواره خوارزمی و المپیاد فن‌آوری نانو دیجیتال ظهر امروز با حضور اصغر صفری‌دوست استاد دانشگاه معتبر کشور و دارنده مدال مسابقات جهانی المپیاد بین ۸۷ کشور جهان در برگزار شد.

فریدون فاطمی‌زاده در حاشیه برگزاری این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را ایجاد انگیزه و تشویق دانش‌آموزان جهت شرکت در جشنواره‌ها و المپیادها و شناخت استعدادهای آنان در این کارگاه آموزشی دانست.

مدیر آموزش و پرورش دهدشت با اشاره به شرکت ۵۸۷ دانش‌آموز مقطع متوسطه دوم از شهرستان در هفت رشته المپیادی، رشد شرکت در این دوره از المپیاد علمی را ۱۲۰ درصد عنوان و خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۳۴ نفر در المپیاد علمی ثبت‌نام کرده بودند که با همکاری کارشناسان و مدیران مدارس و تشویق دانش‌آموزان تعداد ثبت نام‌کنندگان امسال به ۵۸۷ نفر رسیده است.

فاطمی‌زاده گروه‌بندی مدارس متوسطه دوم در قالب طرح هم‌اندیشی در مدارس شهرستان کهگیلویه را متذکر شد و افزود: در اجرای این طرح، مدارس به هفت گروه مدارس خاص، عادی و دولتی، بزرگسالان، کاردانش و فنی حرفه‌ای، غیردولتی، مجتمع‌های آموزشی و مدارس از راه دور تقسیم و رتبه‌بندی مدارس در طرح ثبت‌نام المپیاد انجام شده است.

مدیر آموزش و پرورش دهدشت تصریح کرد: دانش‌آموزان شرکت‌کننده در المپیادهای علمی، قبل، حین و بعد از هر مرحله در کارگاه پرورش خلاقیت و نوآوری شرکت داده می‌شوند تا آموزش‌های لازم برای حضور در مرحله بعدی را کسب کنند.

فاطمی‌زاده زمان برگزاری اولین مرحله از المپیاد را ۲۹ بهمن و سایر مراحل را در فواصل زمانی مختلف دانست و گفت: دانش‌آموزانی که در مرحله اول این المپیاد پذیرفته شوند به مراحل بعدی راه پیدا خواهند کرد.

وی برگزاری اردوی تفریحی و کارگاه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان ثبت‌نام شده در هر مرحله از رشته‌های المپیاد را از جمله برنامه‌های آموزش و پرورش در راستای آمادگی شرکت‌کنندگان برای حضور در رقابت علمی برشمرد و افزود: از دبیران مجرب و مخترعان و مبتکران بین‌المللی برای آموزش این گروه از دانش‌آموزان استفاده می‌شود.

به گفته فاطمی‌زاده مرحله نخست المپیاد علمی با شرکت ۵۸۷ دانش‌آموز از ۲۹ بهمن ماه جاری آغاز و شرکت‌کنندگان در این دوره از المپیاد تا دوم اسفند با هم به رقابت علمی خواهند پرداخت.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ط۳۰

منبع : فارس نیوز