رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد گفت: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از رساله های دکتری به منظور رفع نیازهای جامعه حمایت می کند.

به گزارش یاسوج۲۴؛ سید حمدالله اکوانی اظهار داشت: این صندوق از تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال حمایت خواهد کرد.

وی افزود: محققان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی کهگیلویه و بویراحمد هر ساله تحقیقات و پژوهش های بسیاری را انجام می دهند که حمایت از آنها علم و فناوری را گسترش خواهد داد.

اکوانی با اشاره به اینکه حمایت از رساله دکتری تحقیقات را به سمت رفع نیازهای جامعه سوق می دهد، بیان کرد: در این راستا صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی، حمایت از رساله های دکتری در همه استانها از جمله کهگیلویه و بویراحمد را در دستور کار قرار داده است.

وی عنوان کرد: تاکنون چهارمین فراخوان حمایت از رساله های دکتری توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی، به منظور حمایت بیشتر از آنها منتشر شده است.

اکوانی ابراز داشت: با هدف استفاده از ظرفیت های دانشجویان دکتری و ایجاد رقابت در بین متقاضیان مراکز علمی این حمایت در چارچوب اولویت های تحقیقاتی برای کمک به توسعه علم و فناوری انجام می شود.

رئیس تاکید کرد: تشویق و کمک به دانشجویان دکتری علاوه بر انجام پژوهش در مرزهای دانش، باعث اثربخشی آن در جامعه می شود.

اکوانی یادآور شد: در فراخوان اول ۱۰۳ رساله، فراخوان دوم ۱۶۰ رساله و فراخوان سوم ۱۹۷ رساله در سطح کشور از این حمایت برخوردار شدند و دانشجویان کهگیلویه و بویراحمد نیز می توانند از این فرصت بهره گیرند.

وی تصریح کرد: چهارمین فراخوان حمایت از رساله های دکتری شهریور ماه سال جاری منتشر شده و علاقه مندان برای کسب اطلاعت بیشتر به سایت صندوق مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/ح