مسعود مثنوی گفت: در چند ماه آینده مرکز سونوگرافی چشم را برای نخستین بار در استان راه‌اندازی خواهیم کرد.

سایت مردم استان (ک و ب):  مسعود مثنوی با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی جمعیت ، از راه اندازی ۴۰ تا ۶۰ درصدی ساختمان های اداری- آموزشی سه شهرستان بهمئی، گچساران و دنا خبر داد و گفت: درمانگاه جمعیت که بالغ بر ۸۰ درصد از کار آن به اتمام رسید نیز بعد از پایان ماه مبارک رمضان افتتاح می شود که خدماتی از جمله پزشک خانواده، پزشک عمومی دندان پزشک و پزشک داخلی در این مرکز ارائه خواهد شد.

 

وی از راه اندازی مرکز در استان خبر داد و گفت: برای نخستین بار این مرکز در استان کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی خواهد شد که تا کنون همه دستگاه های آن خریداری شد و یک دستگاه آن نیز در خارج از کشور تهیه و بزودی نصب خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان به تک نوبته بودن داروخانه این جمعیت اشاره کرد و گفت: این وضعیت مطلوب ما نیست و به خاطر مراجعه بیشتر بیماران در نوبت عصر، تقاضای دو نوبته کردن این داروخانه را از دانشگاه علوم پزشکی یاسوج داریم.

مثنوی افزود: تعهد می دهیم که اگر مشکل تک نوبته بودن داروخانه که در نوبت صبح فقط به خدمات رسانی می پردازد و بیشتر بیماران  در نوبت عصر به داروخانه ها مراجعه می کنند، حل شود بحث داروهای خاص و تک نسخه ای و کمیاب در استان حل خواهد شد.

 

وی از راه اندازی در استان خبر داد و گفت: همه موانع برای راه اندازی این شرکت در استان به جز بحث انبار داری آن برداشته شد که این مورد نیز در حال آماده شدن است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان به پیگیری  برای استقرار در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به کوهستانی و صعب العبور بودن برخی جاده ها در استان، نیاز جدید به خدمات امداد هوایی در استان احساس می شود که با رایزنی ها با مجموعه استانداری و جمعیت هلال احمر کشور و فرودگاه استان، بزودی این مسئله نیز حل خواهد شد و شاهد پرواز استان برای امداد رسانی خواهیم بود.

مثنوی به اجرای از ابتدا تا انتهای ماه رمضان در استان اشاره کرد و گفت:  جامعه هدف این طرح نیازمندان، یتیمان، خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست می باشند که با کمک هایی که با کمک خیرین و نیکوکاران جمع آوری شد، در قالب کمک های غیر نقدی و برپایی سفره به نیازمندان کمک خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر برنامه های جمعیت هلال احمر استان در ماه رمضان گفت: برگزاری اردوهای جهادی در روستاهای محروم استان، طرح اوقات فراغت و نشاط و تعالی و برنامه های مختص این ماه و کمک به خانواده های بی بضاعت از جمله مهم ترین برنامه های این ماه مبارک خواهد بود.