معاون پشتیبانی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی سامانه جامع بانک اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه این استان خبر داد.

برزین عبداللهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به راه‌اندازی سامانه جامع اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: اتوماسیون اداری و سامانه جامع بانک اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه استان و سامانه جامع منابع انسانی به صورت کامل در این اداره کل راه‌اندازی و در حال بهره‌برداری است.

معاون توسعه و پشتیبانی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به اهداف راه‌اندازی سامانه و برنامه‌های اجرایی آن اشاره و اذعان کرد: همه نامه‌نگاری‌های این اداره‌کل با ادارات اجرایی تابعه و سازمان مرکزی به صورت الکترونیکی و از طریق اتوماسیون اداری صورت می‌گیرد.

عبداللهی ادامه داد: مشخصات همه مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه در سامانه جامع بانک مدیریت اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه وارد و صدور احکام هیئت‌امنا، حسابداری و همه برنامه‌های عمرانی، فرهنگی و اداری اماکن مذهبی از طریق این سامانه پیگیری می‌شود.

این مسئول در ادامه با تاکید بر این‌که راه‌اندازی سامانه جامع بانک اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه کهگیلویه و بویراحمد در انجام امور اداری و دیگر برنامه‌های محوله سازمان به سامانه باعث افزایش سرعت کارها شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم حداقل استفاده را از این سامانه ببریم.

این مسئول در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد به دیگر اقدامات این حوزه اشاره و اذعان کرد: راه‌اندازی سایت امامزاده‌های بی‌بی حکیمه(س)، امامزاده کاکامبارک(ع)، امامزاده جعفر(ع)، امامزاده بی‌بی خاتونین روستای سقاوه و امامزاده شاه‌قاسم(ع) شهرستان بویراحمد را از جمله اقدامات این نهاد است.

معاون توسعه و پشتیبانی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: در آینده نزدیک علاوه بر نمایندگی اوقاف شهرستان چرام نمایندگی‌های اداره اوقاف در شهرستان‌های دنا و بهمئی راه‌اندازی می‌شود.