سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی بخش استان‌شناسی، معرفی نویسندگان هم‌استانی و آثار آنها در کتابخانه مرکزی یاسوج خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، صبح امروز سرپرست کتابخانه‌های عمومی با مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد  دیدار و دو طرف بر همکاری فرهنگی و گسترش فرهنگ مطالعه تأکید کردند.

در این نشست زینب قربانی، تعامل و همکاری دو مجموعه فرهنگ و ارشاد و کتابخانه‌های عمومی را خواستار شد و افزود: ترویج فرهنگ مطالعه در استان را با حمایت دستگاه‌های فرهنگی استان ممکن خواهد شد و کتابخانه‌های عمومی با همیاری فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌تواند گام‌های موثری در بحث کتاب و کتابخوانی و جذب اقشار مختلف مردم به سالن‌های مطالعه بردارد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی  ضمن ارائه برخی برنامه‌های پیش‌رو در کتابخانه‌های عمومی ادامه داد: درصدد راه‌اندازی بخش‌های متنوع در کتابخانه‌های عمومی هستیم اما اولویت این بخش‌ها، بخش استان‌شناسی، معرفی نویسندگان هم‌استانی و آثار آنها و همچنین بخش تاریخ و فرهنگ استان در کتابخانه مرکزی یاسوج است.

قربانی بیان کرد: باید به راه‌اندازی این بخش‌ها به عنوان یک ضرورت نگاه کرد، که خوشبختانه استاندار هم به عنوان رئیس انجمن استان با آن موافقت کرده است.

امین کمالوندی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز ضمن تبریک انتصاب یک خانم در رأس کتابخانه‌های عمومی اظهار کرد: سپردن سکان مدیریت یک مجموعه فرهنگی به یک خانم نقطه عطفی در استان است که جای تقدیر فراوان دارد و باید در استان این روند ادامه داشته باشد و زنان در استان باید به این باور برسند که توان بالایی در مدیریت دارند.

کمالوندی با اشاره به راه‌اندازی بخش استان‌شناسی در کتابخانه مرکزی گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اهدای بیش از ۴۰۰ عنوان کتاب به بخش استان‌شناسی به شکوفایی این بخش در کتابخانه مرکزی کمک، همگام و همیار کتابخانه‌های عمومی می‌شود.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ل۳۰

منبع : فارس نیوز