فرماندار کهگیلویه از راه‌اندازی انجمن اسلامی بازار و اصناف دهدشت با معرفی هشت عضو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری فارس از کهگیلویه، ظهر امروز در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان، اعضای انجمن اسلامی بازار و اصناف دهدشت معرفی شدند.

ابراهیم جعفری در این جلسه، تشکیل انجمن اسلامی بازاریان را دغدغه یک ساله خود و خواسته به حق مردم دهدشت دانست و اظهار داشت: هر چند این اقدام دیر صورت گرفت ولی با تلاش اتاق اصناف شهرستان، انجمن اسلامی بازاریان امروز با معرفی هشت نفر از افراد سرشناس و قابل اعتماد در سطح بازار معرفی و کار خود را آغاز خواهد کرد.

فرماندار کهگیلویه، نشر فرهنگ اسلامی و ایجاد محیط سالم بین بازار و اصناف را از رویکردهای انجمن اسلامی بازاریان برشمرد و تصریح کرد: اعضای این انجمن نقش تأثیرگذاری در همسویی با مسئولان و مشارکت در امر اقتصادی بر عهده دارند.

جعفری حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب و ترویج و تبلیغ ارزش‌های دینی و انقلاب را از دیگر رویکردهای انجمن اسلامی بازاریان خواند و افزود: یکپارچگی در اصناف و بازار و برگزاری برنامه‌های ملی و مذهبی و حضور گسترده در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی با تشکیل این انجمن تسهیل خواهد شد.

وی با اشاره به نقش بازاریان در پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شد: اصناف و بازاریان انقلابی از ابتدای شکل‌گیری انقلاب تاکنون با برنامه‌ریزی و انسجام در راه اهداف والای انقلاب و نظام حرکت کرده و این مسیر را ادامه خواهند داد.

جعفری از انجمن اسلامی بازاریان به عنوان پشتیبان مسئولان در بسیاری از عرصه‌ها بویژه مسائل اقتصادی نام برد و با بیان اینکه اعضای این انجمن حلقه واصله بازار و سیستم اداری است، بیان داشت: انجمن اسلامی بازاریان در ایجاد بسترهای فرهنگی،و ترویج کسب و کار حلال نقش مؤثری در جامعه دارند.

به گفته جعفری انجمن اسلامی بازاریان در جلوگیری از کم‌فروشی، گرانفروشی و احتکار نیز می‌توانند به خوبی ایفای نقش کنند.

فرماندار کهگیلویه با اشاره به وجود بیش از شش هزار صنف و کسبه در شهرستان، خواستار ساماندهی انجمن اسلامی بازاریان و تأثیرگذاری در سطح شهر دهدشت شد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ق۳۰

منبع : خبرگزاری فارس