رئیس دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد، راهکارهای گسترش نماز و رونق بخشیدن به مساجد و نماز جماعت را در نشست ائمه ‌جمعه مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از باشت، نشست فرهنگی ائمه ‌جمعه پیش از ظهر امروز با حضور آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی، نماینده ولی فقیه در استان با موضوع اقامه نماز در مساجد استان  در شهرستان باشت برگزار شد.

حجت‌الاسلام صفدر پناهی، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد در پایان این نشست با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نشست فرهنگی که در خصوص اقامه نماز در مساجد استان برگزار شد فرصتی برای بررسی مسائل مربوط به کمرنگ شدن حضور و برپایی نماز جماعت در مساجد سطح استان است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این نشست مسائل و مشکلات موجود در خصوص اقامه نماز جماعت در مساجد توسط ائمه جمعه استان مطرح شده و پس از بررسی، سخنانی پیرامون راهکارهای گسترش نماز و رونق بخشیدن به مساجد و نماز جماعت مطرح شد.

وی ادامه داد: در این نشست حجت‌الاسلام عبدالرحیم عبودی امام‌جمعه باشت به عنوان متولی نماز و مسئول ستاد امورات مساجد و اقامه نماز معرفی شد تا جمع‌بندی نهایی از سخنان و نظرات ائمه‌جمعه استان را در اختیار نماینده ولی‌فقیه در استان قرار دهند تا پس از تأیید و اعمال نظرات وی به سایر شهرستان‌های استان اعلام شود.

پناهی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون نزدیک به ۸۰ درصد مساجد ما از برپایی نماز جماعت خالی است، بنابراین در این خصوص راهکارهایی ارائه شده که امیدواریم با اجرایی شدن آن‌ها قسمتی از مشکلات و معضلات جامعه امروز ما رفع شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد در پایان متذکر شد: مشکلات مربوط به کمبود روحانی در استان و مساجد ما نیز مورد بررسی قرار گرفته و امیدواریم در سال جاری بتوانیم قسمتی از این مشکلات را بر طرف کرده و تعدادی از خانه‌های عالم را که خالی از روحانی هستند با حضور روحانی پر کنیم.

انتهای‌ پیام/۸۲۰۱۷/ذ۳۰

منبع : فارس نیوز