معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رابطه بدنه اجرایی با نمایندگان تعاملی است نه تحمیلی، گفت: تقسیمات جدید نخواهیم داشت.

فتاح محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج در مورد دخالت مستقیم نمایندگان مجلس در تغییر و عزل و نصب مدیران کهگیلویه و بویراحمد، این موضوع را رد کرد و گفت: تغییر و انتخاب یک مدیر در یک مسئولیت فرایندی دارد که یکی از آنها مشورت با نمایندگان مجلس است.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سیاست دولت ایجاد تعامل به همه مجموعه نظام و قوای سه‌گانه است که مجلس نیز یکی از این قوا است و ما در این استان نیز چنین رویکردی را با نمایندگان مجلس داریم و خواهیم داشت.

محمدی اذعان داشت: البته شرایط استان کهگیلویه و بویراحمد به نسبت سایر استان‌ها یک شرایط خاص است و توقعات بسیار زیاد است؛ گاهی یک کاندیدای مجلس نیز به ما فشار می‌آورد، اما به طور کلی ارتباط ما با مجمع نمایندگان این استان یک رابطه تعاملی است نه تحمیلی.

وی تأکید کرد: در حال حاضر با وجود تغییرات اندک مدیریتی در این استان مشکلی با هیچ کدام از سه نماینده مردم این استان در مجلس شورای اسلامی نداریم.

*نظر معاون سیاسی در مورد ایجاد شهرستان‌های جدید در کهگیلویه و بویراحمد

محمدی ادامه داد: گرایش سیاسی نمایندگان این استان در مجلس متنوع است و ما حتی با نماینده‌ای که با دولت هم همراه و همگام نیست، مشکلی نداریم و بنای ما بر این است که با همدلی و انسجام در یک فضای صمیمی بدون قوم‌گرایی‌ها و منطقه‌گرایی‌ها به فکر توسعه یکپارچه کهگیلویه و بویراحمد باشیم.

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سئوال دیگری در مورد امکان تقسیمات جدید کشوری در این استان و زمزمه‌هایی که در این خصوص به گوش می‌رسد، بیان داشت: وقتی هنوز در شهرستان‌های تازه تاسیس نتوانستیم ادارات را مستقر کنیم چطور می‌خواهیم شهرستان و بخش جدید ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه اولویت با تقویت زیرساخت‌ها در شهرستان‌های جدید است، گفت: البته این استان ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد شهرستان‌ها، بخش‌ها و دهستان‌های جدید دارد و در برخی موارد اقدامات لازم استانی انجام شده و منتظر تصمیم وزارت کشور و اقدامات کشوری هستیم.

انتهای پیام/۸۲۰۰۵/ذ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس