رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران ابراز داشت: هر روزی که از اغتشاشات بگذرد، جرم و مجازات‌شان بیشتر می‌شود و ما اینها را دیگر معترضین نسبت به حقوق‌شان نمی‌دانیم بلکه کسانی اند که می‌خواهند به اصل نظام ضربه بزنند.

یاسوج ۲۴: حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اخیر گفت: کسانی که از روز های سوم به بعد دستگیر شوند مجازات‌شان سنگین خواهد بود زیرا با توجه به اعلام وزارت کشور مبنی بر غیرقانونی بودن این تجمعات، عالماً و عامداً و با علم و آگاهی اقدام به تجمع، اغتشاش و حرمت‌شکنی کرده‌اند.

رییس دادگاه اسلامی تهران ابراز داشت: هر روزی که از اغتشاشات بگذرد و افراد دستگیر شوند، جرم و مجازات‌شان بیشتر می‌شود و ما اینها را دیگر نسبت به حقوق‌شان نمی‌دانیم بلکه این افراد کسانی هستند که می‌خواهند به اصل نظام ضربه بزنند.

غضنفرآبادی گفت: عنوان اتهامی برخی افراد دستگیرشده ممکن است محاربه و برخی نیز اقدام علیه امنیت ملی، تخریب اموال عمومی، تخریب اموال اشخاص، ضرب و شتم و غیره باشد.

رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران با اشاره به اینکه برخی افراد به‌ عنوان سردسته و لیدر در اغتشاشات حضور داشته‌اند ادامه داد: قاعدتاً این افراد یکی از اتهامات‌شان محاربه است زیرا با سرویس‌ های اطلاعاتی بیگانه ارتباط دارند و برنامه‌ های آنها را اجرا می‌کنند.

این مقام مسئول قضایی در تهران عنوان کرد: به خانواده‌ها توصیه می‌کنم مراقب فرزندان و جوانان خود باشند زیرا برخی جوانان فریب اخبار دروغین سایت‌ ها و رسانه‌ های دشمن را می‌خورند و احساسی می‌شوند. 

غضنفرآبادی با بیان اینکه فیلم‌ های گرفته‌ شده از متهمان در دادگاه برای‌ شان پخش می‌شود و هیچ راه گریزی نخواهند داشت تصریح کرد:  خانواده‌ها مراقب فرزندان‌شان باشند و اگر زمانی حکم سنگینی برای آنها صادر شود ابراز پشیمانی و ندامت شاید فایده نداشته باشد.

وی در پایان اظهار داشت: بزرگ‌ترین نعمت جمهوری اسلامی ایران به‌ رغم اتفاقات و حوادثی که در کشور های همسایه رخ داده، امنیت است و دشمن می‌خواهد توسط برخی افراد مزدور و گاه فریب‌خورده این امنیت را بر هم بزند./تسنیم