هاشمی رفسنجانی: مردمان لر کشورمان را با خصلت‌های مردانگی، جوانمردی، شجاعت و شهامت می‌شناسیم که در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی همواره جایگاه و نقش سازنده و مؤثری داشته‌اند.

سایت مردم استان (ک و ب): حجت الاسلام موحد، از چهره های سیاسی استان و شهرستان به همراه جمعی از همراهان با دیدار کرد.

 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم گفت: مردمان لر کشورمان را با خصلت‌های مردانگی، جوانمردی، شجاعت و شهامت می‌شناسیم که در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی همواره جایگاه و نقش سازنده و مؤثری داشته‌اند.

به گزارش سایت مردم استان به نقل از فارس، اکبر هاشمی‌رفسنجانی در دیدار حجت‌الاسلام و جمعی از اقشار مختلف مردم استان ضمن اظهار این سخنان با اشاره به خلق حماسه سیاسی ۲۴ خرداد در کشور اظهارداشت: کار اصلی را مردم کردند و با رای و حضور خود نشان دادند که به چه جریان و خط فکری تمایل دارند و از چه منزجرند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به قداست و ارزش حق الناس در نزد خداوند اشاره کرد و به عنوان مصداق گفت: در زمان حضرت موسی (ع) فردی که ادعای پیامبری داشت و گروهی را منحرف کرده بود پس از پشیمانی از عملکرد خود نزد حضرت موسی رفت و درخواست عفو از خداوند کرد، به حضرت موسی ندا آمد این شخص باید همه کسانی را که بدست وی منحرف شده‌اند از گمراهی نجات دهد تا عفو شود.

وی افزود: حال اگر شخص یا گروهی به واسطه تقصیر یا تصمیمات غلط عامدانه خود، به فرد یا جمعی ظلم کردند و یا حقی ضایع شد علاوه بر توبه به درگاه خداوند، باید در جهت احقاق حقوق ضایع شده نیز اقدام کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به علت سکوت در برابر برخی اهانت‌ها، افتراها و تخریب‌ها گفت: ما دعوت به عفو و گذشت شده‌ایم و خداوند جبران کننده هر خوب و بد است.

هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام (ص) در مواجهه با کسانی که به ایشان جسارت می‌کردند دعا می‌کردند و می‌فرمودند: خداوند آنها را هدایت کند چون جاهلند.

در آغاز این دیدار آقای موحد نماینده سابق مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از حاضران با تاکید به مراتب ارادت و وفاداری مردم غیور این منطقه به انقلاب و نظام اسلامی، از نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در ایجاد شور انتخاباتی در خلق حماسه سیاسی ۲۴ خرداد و مراحل مختلف انقلاب اسلامی تقدیر کردند.