یاسوج۲۴ – دیدار دانش آموزان، معلمین و اولیای دبستان امام حسن مجتبی(علیه السلام)با فرزند شهید اورنگ(شهید مدافع حرم)
دانش آموزان، معلمین و اولیای دبستان امام حسن مجتبی(علیه السلام)با فرزند شهید اورنگ(شهید مدافع حرم) در روزسه شنبه هفتم دی ماه و به مناسبت آزادی حلب به دیدار فرزند شهید اورنگ رفتند. در این دیدار که با حضور حدود ۱۵۰ نفر از دانش آموزان و معلمین و اولیا همراه بود، مجری برنامه آزادسازی حلب سوریه را به نمایندگی از حاضرین به خانواده ی شهید اورنگ تبریک گفت و در ادامه از یکی از مدافعین حرم که در این جلسه حضور داشت برای سخنرانی دعوت کرد.
حجت الاسلام مومنی که خود تجربه ی حضور چند ماهه در جبهه ی سوریه را دارد ابتدا به بیان خاطراتی از برخی شهدای مدافع حرم و نیز شهید اورنگ پرداخت و سپس ادامه داد : بچه های عزیز چه کسی حاضر است پول بسیار زیادی بگیرد ولی دست یا پا یا چشم بابایش را از او بگیرند؟
ایشان با بیان این پرسش به این نکته پرداختند که امروزه واقعا زدن این حرف ها به کسانی که برای امنیت نوامیس ما و حفظ ارزش ها جان خود را به مخاطره انداخته اند بی انصافی محض است.
حجت الاسلام مومنی همچنین گفت:در نبرد سوریه برای هر سه نفر ایرانی که دور هم جمع می شدند یک موشک پیشرفته با قیمت حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰میلیون تومان شلیک می کردند.واقعا چه قیمتی دارند جوانان ما که دشمن می داند ارزش دارد این همه خرج کند تا یکی از آنان را از پا درآورد؟
در پایان حجت الاسلام مومنی به نمایندگی از جمع به دلجویی از فرزند شهیداورنگ پرداختند.
پس از حجت الاسلام مومنی فرزند شهید اورنگ ضمن تقدیر از حضور مهمانان گفت: حتی اگر کسی هم به دیدار ما نیاید ما ناراحت نمی شویم چرا که پدر من پاسدار بود و به وظیفه اش در دفاع از میهن و دین خود عمل کرد ولی آن چه باعث رنجش و ناراحتی ما می شود شنیدن بعضی حرف هاست که قلب را می آزارد.
این جلسه با مداحی دانش آموزان پیرامون شهدای مدافع حرم خاتمه یافت