یاسوج ۲۴: اصغر امیرنیا در نشست شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است، اظهار داشت: سعی کردیم یک آشتی و رقابت دوستانه بین اصحاب فرهنگ، هنر و قرآن در ایجاد و در دولت دوازدهم استمرار یابد.

امیرنیا با تاکید بر اینکه باید در این خصوص از ظرفیت‌های مردمی استفاده و تصدی دولتی کاهش یابد، تصریح کرد: با حمایت از استعدادهای برتر، هیئت‌های مذهبی، برپایی نمایشگاه‌ها و برگزاری مسابقات باید در این راستا برای ایجاد تعامل و هم افزایی بین مردم و نهادهای اجرایی بهره ی لازم را ببریم.

 اذعان کرد: در حوزه‌های قرآنی گفتمان سازی در داخل و خارج کشور ایجاد شود و در این خصوص از آثار قرآنی پشتیبانی کنیم.

امیرنیا با بیان اینکه قرآن آموزی از ١۴٠٠ سال پیش تا کنون آغاز شده است، اظهار داشت: ولی آنطور که باید و شاید تاثیرگذار نبوده و باید روش‌ها را تغییر دهیم.

وی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم یک جریان قرآنی در استان‌های کشور راه‌اندازی شد، اظهار داشت: قرآنی در سطح کشور کاهش پیدا کرده است.

وی خواستار تشکیل ستاد برگزاری هفته قرآن و عترت در استان شد و گفت: برای مشارکت بیش از پیش مردم در این عرصه‌ها نسبت به برپایی نمایشگاه و برگزاری مسابقات قرآنی اقدام کنید.

امیرنیا با تاکید بر اینکه بهترین زبان برای آگاهی بخشی زبان هنر است، ابراز کرد: ترغیب و تشویق مردم به سمت سبک زندگی اسلامی با زبان هنر به راحتی امکان پذیراست./ارشاد اسلامی