با توافق مسئولان استان و سازمان اقتصادی کوثر مقرر شد که در ۱۰ روز آینده کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج بعد از سال‌ها تعطیلی، مجددا" فعالیت خود را از سر گیرد.

سایت مردم استان (ک و ب)؛دیشب استان میزبان معاون بود تا برای کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز این استان چاره‌ای اندیشیده شود.

در این نشست که تدابیر تیم اقتصادی این استان و عزم معاون کهگیلویه و بویراحمدی سازمان اقتصادی کوثر، مقدمات به هوا رفتن دود این کارخانه مهم در کشور فراهم شد، سید موسی خادمی با تقدیر از مسئولان این سازمان اقتصادی، اظهار داشت: راه‌اندازی این کارخانه یک امر اقتصادی است که البته نگاه‌های استانی و جلوگیری از بیکار شدن چندین کارگر در کنار تقویت تولید و اشتغال در آن دخیل است.

وی، را از سرمایه‌های این استان خواند و گفت: حضور وی در سازمان اقتصادی کوثر یک فرصت مهم برای شکوفایی این استان است که بدون شک اهداف اقتصادی این سازمان را نیز تامین می‌کند.

 ادامه داد: مدیران در استان کهگیلویه و بویراحمد هر گونه همکاری حتی خارج از قاعده را برای راه‌اندازی این کارخانه انجام می‌دهند.

خادمی متذکر شد: این کارخانه با ظرفیت چندین فاز تولیدی می‌تواند بسیار درآمدزا و مهم باشد که از سازمان اقتصادی کوثر انتظار داریم که زیان‌های مقدماتی این کار را بپذیرند و با نگاه بلند مدت، این کارخانه را به سوددهی واقعی خود برساند.

وی، تمرکز روی تولید آرد را نقطه شکست این کارخانه دانست و تصریح کرد: وقتی عمده کارخانه‌های آرد کشور با نصف ظرفیت کار می‌کنند، سرمایه‌گذاری روی تولید صرف آرد توفیقی نخواهد داشت بلکه باید فازهای تولید نشاسته و گلوکز این کارخانه نیز فعال شوند.

* طی ۱۰ روز کارخانه آرد و نشاسته را فعال می‌کنیم

به گزارش فارس، غلامرضا پناه نیز در این نشست که خود را دارای ارق استانی و سازمانی در این موضوع دانست، گفت: تاکنون جلسات و رایزنی‌های متعددی برای راه‌اندازی کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج انجام شد که علی‌رغم مخالفت همه مسئولان سازمان اقتصادی کوثر، آنها را برای سرمایه‌گذاری در این کارخانه متقاعد کردم.

معاون سازمان اقتصادی کوثر تصریح کرد: در تاخیرهای به وجود آمده برای راه‌اندازی این کارخانه هم مسئولان استانی و هم مسئولان سازمان کوثر مقصر هستند ولی اکنون بدون در نظر گرفتن ایرادات، این عزم برای فعالیت مجدد این کارخانه به وجود آمده است.

وی انتظار خود را از مسئولان استانی در کهگیلویه و بویراحمد بسیار بیشتر از این‌ها دانست و ابراز داشت: اگر مسئولان این استان همکاری لازم را داشته باشند، طی ۱۰ روز دود این کارخانه به هوا می‌رود و دوباره چرخ تولید کارخانه آرد و نشاسته یاسوج به حرکت درمی‌آید.

به گزارش فارس، سید موسی خادمی در این نشست ضمن بررسی راهکارها مختلف و رسیدن به یک تفاهم با مسئولان سازمان اقتصادی کوثر، به همه مدیران مربوطه دستور داد تا موانع راه‌اندازی این کارخانه را سریعا” برطرف کنند.

به هر حال مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بعد از سال‌ها تعطیلی کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج و بیکار شدن تعداد زیادی از کارگران، با تصمیمات تیم اقتصادی دولتمردان یازدهم در این استان به فعالیت مجدد این کارخانه امیدوار شدند؛ امید است که تفاهمات و تعهدات کاغذی مسئولان در این زمینه در خط تولید این کارخانه رنگ عمل به خود بگیرند و این امیدواری مردم دائمی باشد.