یاسوج ۲۴: رضا دهبانی در همایش خبرنگاران ضمن تبریک ۱۷ مرداد گفت: در ششمین جشنواره ی هنرهای نمایشی رضوی ۸ کار فاخر داشتیم که این شایسته ی تقدیر است و باید از تمامی خبرنگارانی که آن را پوشش دادند قدردانی کرد.

وی افزود: فعالیت های حوزه ی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در دو محور آموزش در تمامی بخش ها و برگزاری جشنواره ها که این هم باید در جای خود برگزار گردد.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تعهدات اتخاذ شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد را برای برنامه های بومی را ابلاغ کرد و تشریح کرد: در آینده ی نه چندان دور، چهار چشنواره با موضوعات بزرگداشت مفاخر بزرگ فرهنگی و علمی استان، بزرگداشت خادمان قرآنی، بزرگداشت لوح قلم و تجلیل از شاعران و نویسندگان استان و بزرگداشت آواها و صداها و نواهای استان اجرا خواهد شد.

دهبانی با بیان این نکته که هنرمندان و فرهنگ دوستان کم بضاعت را در نهایت احترام همراهی می کنیم اذعان کرد: کنسرتی که دیروز و امروز در حال اجراست به خاطر بضاعت کم مالی سالن ارشاد را به طور مجانی و تبلیغات آن را در سطح شهر به طور رایگان انجام دادیم و این نه فقط در این جا بلکه برای هر گروهی که در این مسیر قدم بردارد با تمام توانمان از آنها حمایت بی دریغ خواهیم کرد.

ایشان خاطر نشان کرد: روند برگزاری تجلیل از خبرنگاران را امسال به سبک دیگری که اول نمایندگانی از سمت خبرنگاران بیایند و صحبت کنند و بعد مسئولین، انجام دادیم و این نشان از آن دارد که ما مستبد وار به قضیه نگاه نمی کنیم و به سلایق مختلف در عین تقابل های فکری احترام می گذاریم.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان ضمن اعلام تشکیل خانه ی مطبوعات در استان تصریح کرد: دو موضوع اصلی خبرنگاران بیمه و آگهی ها هست که از استاندار محترم می خواهیم تمام تلاش خودشان را برای رفع این مشکل بکنند.