استاد حوزه علمیه قم گفت: دشمنان ‌با تشکیک در بین مردم ‌ادیان و مذاهب دروغین به وجود آوردند‌.

به گزارش خبرگزاری فارس از چرام، آیت‌الله مهدی انصاری‌قمی در جلسه‌ای که به همت اداره تبلیغات اسلامی و هیئت محبین‌الحسین (ع) همزمان با نماز مغرب و عشاء در چرام برگزار شد، اظهار کرد: عدم شناخت امام زمان (عج) علت ظهور مذاهب و فرق انحرافی است.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به خصوصیات برجسته روز جمعه افزود: در این روز بود که سیدالشهدا در سرزمین گرم و سوزان کربلا به همراه یاران باوفایش به شهادت رسید و در همین روز است که منتقم آن حضرت و آخرین شخصیت برجسته آسمانی برای نجات بشریت خواهد آمد.

وی در ادامه معرفت و شناخت معارف دینی را در گرو شناخت امام زمان (عج) دانست و گفت:به علت عدم شناخت نسبت به امام زمان (عج) و اصل و ریشه دین که همان خدای منان است انسان‌های منحرف ادیان و مذاهب دروغین به وجود آوردند و در صدد انحراف ملت‌های جهان هستند.

آیت‌الله انصاری در پایان خاطرنشان کرد: ما باید با درایت و سعه صدر و راهکارهای مناسب راه‌های نفوذ بیگانگان را در خصوص ایجاد شبهات و ترویح مذاهب و پیامبران دروغین را بگیریم و همواره درصدد تغییر افکار به سوی راه هدایت بشریت که همانا با این هدایت انسان به انسانیت می‌رسد را فراهم کنیم.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/ش۳۰

منبع : خبرگزاری فارس