فارس از دیوارنویسی و دست‌نوشته‌هایی که چهره بیشتر شهرها و به خصوص شهرستان‌ نوپای باشت را زشت کرده گزارش می‌دهد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از باشت، دیوارنویسی به عنوان پدیده‌‌‌‌ای که چهره اکثر شهرها به خصوص شهرستان‌ نوپای باشت را مخدوش و تبدیل به محلی برای نوشتن انواع تبلیغات، شعارنویسی، تبلیغات مشاغل، درد دل و کری خواندن فوتبالی‌‌‌ها شده که نشان از مشکل فرهنگی بزرگی در جامعه و سطح شهرستان است.

البته دیوارنویسی همیشه محدود به دیوارهای شهر نمی‌‌شود بلکه گاهی شاهد آن هستیم که روی سطل‌های زباله شهرداری، بلوک‌های بزرگ وسط بلوارها و حتی درب منازل هم می‌توان از این نوشته‌های گوناگون را دید که به نوعی موجب زشت شدن چهره شهر شده است.

 

 و هم اکنون دیوارنویسی و تبلیغات دیواری در جای جای شهر باشت به چشم می‌‌‌‌‌‌خورد و تبدیل به یکی از معضلات این شهر شده و گویا قرار نیست به این زودی‌ها این وضعیت سامان پیدا کند.

 این در حالی است که بر اساس ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها نوشتن هر نوع مطلب یا الصاق هر نوشته‌ای بر روی دیوارهای شهر ممنوع است و افراد مؤظفند برای الصاق اعلانات خود صرفاً از محل‌های تعیین شده توسط شهرداری استفاده کنند و در غیر این صورت علاوه بر دریافت خسارت، فرد متخلف به پرداخت جرائم دیگری توسط دستگاه قضایی محکوم خواهد شد.

 

 

فضای عمومی هر شهر، محیط زندگی شهروندان را تشکیل می‌دهد، لازم است مدیران و مسئولان دستگاه‌های مرتبط از جمله مخابرات، اماکن نیروی انتظامی، مجمع امور صنفی و به ویژه شهرداری شهرستان باشت، تعامل و همکاری لازم جهت برخورد با پدیده دیوار‌نویسی غیرقانونی را داشته باشند تا با حذف این ناهنجاری‌ها، چهره شهر زیبا و آراسته شود.

 

 

متأسفانه تبلیغات نامتعارف، دیوارنویسی و برچسب‌های تبلیغاتی چهره و فضای شهری باشت را مخدوش کرده است.

در گزارشات بعدی از شهردار باشت می‌خواهیم در این زمینه پاسخگو باشد و همه تلاش خود را در برطرف کردن این مشکل خواهیم کرد.

———————————-

گزارش از: سیده فوزیه احمدی