رحیمی  با اشاره به توقیف خودروهای حمل قاچاق کالا خاطرنشان کرد: تعداد۶۸دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق درسه ماهه ابتدای  سال جاری در این شهرستان متوقف شد در حالی که در مدت مشابه  سال گذشته تعداد ۲۴ دستگاه خودرو در این زمینه متوقف شده که در این زمینه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۶۴ درصدی وجود داشته است.

یاسوج ۲۴: عبدالرحیم رحیمی ظهر امروز در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با کالا و ارز در شهرستان که با حضور اعضای شورای تامین در سالن فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: مبارزه با یکی از سیاست‌های ابلاغ شده اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری است که موجب کاهش کالا ورونق تولید ملی می‌شود.

فرماندار گچساران در ادامه افزود: در سه ماهه ابتدای سال جاری مبلغ ۱۵ میلیارد و ۷۱۱میلیون و ۱۹۷ هزار ریال در این شهرستان کشف شد.    

بالاترین مقام اجرایی شهرستان گچساران با اشاره به مدت مشابه سال گذشته گفت:کشفیات قاچاق کالا در گچساران نسبت به مدت مشابه ۹درصد افزایش داشته است.

رحیمی با اشاره به مبلغ کشفیات کالای قاچاق در مدت مشابه سال گذشته افزود: در سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد و ۲۱۸ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۴۲۵ ریال کالای قاچاق در این شهرستان کشف شده بود.

وی ادامه داد: کالاهای کشف شده از سوی ادارات و نهادهای متولی و نظارتی شامل گوشی تلفن همراه، انواع وسایل آرایشی و بهداشتی، مواد خوراکی، پوشاک، قرص نیرو زا، ماهواره، فرآورده‌های نفتی و سیگار بوده است.

فرماندار گچساران با اشاره به متخلفین دستگیر شده در زمینه قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: در سه ماهه ابتدای سالجاری تعداد ۱۰۲ نفر متهم دستگیر و  به مراجع قضائی ارجاع داده شد.

وی  با بیان اینکه در زمینه متخلفین قاچاق کالا نسبت به سه ماهه ابتدای سالجاری  ۴۴ درصد افزایش یافته است،عنوان کرد: این در حالی است که در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سالجاری تعداد ۵۷نفر در زمینه قاچاق کالا و ارز  دستگیر و به مراجع قضائی راجاع داده شده است.

رحیمی  با اشاره به توقیف خودروهای حمل قاچاق کالا خاطرنشان کرد: تعداد۶۸دستگاه درسه ماهه ابتدای  سال جاری در این شهرستان متوقف شد در حالی که در مدت مشابه  سال گذشته تعداد ۲۴ دستگاه خودرو در این زمینه متوقف شده که در این زمینه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۶۴ درصدی وجود داشته است.

 فرماندار گچساران  در ادامه با بیان اینکه قاچاق کالا موجب سلب ثبات قیمت در بازار می‌شود، خاطرنشان کرد: : قاچاق کالا موجب سلب اعتماد عمومی، عدم ثبات بازار، تضعیف تولید کننده داخلی و کالای ایرانی و بیکاری جوانان می‌شود که به همین دلیل متولیان امر باید اهتمام جدی به مقوله مبارزه با قاچاق کالا و ارز بپردازند./فارس