سید مهدی سجادی زاده مدیر تربیت بدنی سپاه گچساران گفت: در ورزش بدنبال سلامتی جسم و روح هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح، سید مهدی سجادی زاده  مدیر قسمت تربیت بدنی سپاه ناحیه گچساران در گفتگو با خبرنگار این پایگاه یکی از روش های موثر در تخلیه ذهن و آرامش روح و روان را گردش در طبیعت برشمرد و بیان داشت: در امر ورزش باید  بدنبال سلامتی جسم و روح بود و در حقیقت  بسیاری از دردهای حاصل از زندگی شهر نشینی با رفتن به دامان طبیعت و کوهپیمایی التیام می بخشد.

سجادی زاده کمک به تامین و حفظ سلامت جسمی و روانی پایوران را از اهداف این کوهپیمایی عنوان کرد و گفت: تقویت ارزشهای فرهنگ کوهپیمایی، بوجود آمدن تشکیلات منسجم و منظم در بین کارکنان و همچنین  بالا بردن ظرفیت های جسمی و روحی از دیگر اهداف این کوهپیمای بود.

وی افزود: تشویق و ترویج فرهنگ کوهپیمایی و علاقه مندی به این ورزش مفرح در بین پاسداران و خانواده ای آنها باید نهادینه شود  بطوریکه همه می توانند با کمترین امکانات درآن شرکت نمایند که این نکته می تواند در کل به تندرستی افراد و نشاط جامعه منجر شود.

سجادی زاده تقویت روحیه ورزشکاری و شناسایی ماهیت علمی ورزشی در زندگی روز مره را از ویژگی های برجسته ورزش کوهپیمایی دانست و گفت: ورزشهای همگانی از بهترین نوع ورزشها هستند و فراهم آوردن بستری مناسب برای انجام ورزشهای همگانی و گسترش آن در جامعه کاری بزرگ و در خور توجه است .

 

انتهای متن/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب