رئیس اداره اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه های این سازمان در ماه مبارک رمضان پرداخت.

یاسوج ۲۴: حجت الاسلام صبح سه شنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه در با خبرنگاران ویژه ضیافت الهی (ماه مبارک رمضان) ضمن بازگو کردن این نکته که ماه رمضان یک ضیافت معنوی است و مادی نیست عنوان کرد: وظیفه اوقاف و امور خیریه گام برداشتن در جهت ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) است چرا که امامزادگان و بقاع متبرکه بزرگترین ظرفیت فرهنگی کشور هستند.

وی ضمن انتقاد از وضعیت زیرساخت های بقاع متبرکه استان بیان کرد: باید به تأمین و فراهم ساختن زیرساخت ها در بقاع متبرکه استان توجه بیش از پیش شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اعزام ۴۰ مبلغ آموزش دیده در ایام ماه مبارک رمضان به بقاع متبرکه دارای ظرفیت استان خاطر نشان کرد: ۲۰ مبلغ از استان قم و ۲۰ مبلغ بومی در بقاع متبرکه استان حضور پیدا خواهند کرد.

جنتی پور تصریح کرد: بیان احکام، اخلاق، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف، مشاوره، برگزاری محافل قرآنی با حضور قاریان بین المللی، جزء خوانی و ترتیل خوانی قرآن و مراسم شب احیاء از جمله برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان در استان است .

وی با بیان اینکه شعار قرآنی می دهیم اما عمل به قرآن کمتر است، ادامه داد: دستگاههای فرهنگی استان در رابطه با قرآن چقدر هزینه کرده اند و چه کاری موثری انجام دادند .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمدعنوان کرد: سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد طی سالجاری تربیت ۵۲۰۰ حافظ قرآن است که باید همکاری و تلاش شود تا این تعداد محقق شود .

جنتی پور بیان کرد: درآمدهای موقوفه قرآنی در این استان ضعیف و ناچیز است که برای افزایش این موقوفات به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی دراین زمینه بخصوص اصحاب رسانه و مطبوعات نیازمندیم .

وی تاکید کرد: برخی ها اعلام می کنند که هزینه مراسم ختم، چهلم و سالگرد عزیزان و اعضای خانواده خود را صرف امور خیریه و وقف می کننداما متاسفانه بیشتر مواقع این امر محقق نمی شود و حد همان اعلام می ماند .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمدگفت: روزانه ۲۰ تا ۳۰ نفرافراد مستحصل به اوقاف و امورخیریه برای گرفتن کمک مراجعه می کنند .

جنتی پور افزود: طی ایام ماه مبارک رمضان ۱۰۰۰ سبدغذایی از محل موقوفه ۶ هکتاری یاسوج در مناطق محروم استان بین خانواده های نیازمندان توزیع خواهد شد ./روابط عمومی اداره کل اوقاف استان کهگیلویه وبویراحمد