یاسوج – کارشناس مرکز تخصصی مهدویت قم گفت: دانشگاه ها، استادان ،نخبگان و دانشجویان ازپیشقراولان و فرماندهان اصلی عرصه جنگ نرم به ویژه در زمینه مقابله با اندیشه های نوظهور مهدویت در جامعه هستند.

به گزارش خبرنگارایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا فوادیان روز سه شنبه در کارگاه تخصصی مهدویت در دانشگاه یاسوج افزود: استادان جامعه اسلامی ایران باید با مطالعه دقیق و عمیق تاریخ فرهنگ غنی مهدودیت را برای دانشجویان و نسل امروز تبیین کنند.

وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) یکی از برجسته ترین افرادی بود که توانست موضوع مهدویت را در جامعه شیعی وجهان اسلام احیا کند، افزود: اندیشه های نوظهور و فرقه های انحرافی و افراطی امروزه از آفت های اساسی این فرهنگ غنی است.

فوادیان با اشاره به آیات و روایات متعدد نسبت به اهمیت و جایگاه والای امامت و ولایت در اسلام ، یادآور شد: ترویج و تبیین صحیح مفاهیم و مبانی قرآنی و فقهی بهترین ابزار برای تبلیغ فرهنگ مهدویت است.

وی با اشاره به تهاجم و تبلیغ روزافزون فرهنگ های منحط غربی علیه فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی به ویژه نسل جوان، افزود: گسترش روزافزون عرفان های کاذب و فرقه های انحرافی مهمترین سلاح دشمن علیه مبانی دین اسلام و فرهنگ شیعی است.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یاسوج نیز هدف از برگزاری این کارگاه یک روزه را آشنایی بیشتر و ارتقای سطح آگاهی استادان دانشگاه های استان کهگیلویه بویراحمد با فرهنگ مهدویت اعلام کرد.

حجت الاسلام محمد علی کریمی افزود: فرهنگ مهدویت باید از شعارزدگی و سنت گرایی خارج و به عنوان یک فرهنگ غنی در زندگی افراد جامعه به ویژه استادان ، فرهیختگان و دانشگاهیان سراسر کشور ساری و جاری شود.

کارگاه تخصصی معارف مهدوی ویژه استادان دانشگاه های مختلف کهگیلویه وبویراحمد روز سه شنبه با موضوع مهدویت در دانشگاه یاسوج برگزار و به شرکت کنندگان گواهینامه شرکت در این دوره اعطا شد.

۶۷۱/۷۵۳۰

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا