یاسوج – ایرنا – نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانشگاه ها، نخبگان و دانشجویان نباید از خطر انکارناپذیر شبیخون فرهنگی دشمن غافل شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید شرف الدین ملک حسینی روز دوشنبه در آیین جشن پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج افزود: این واقعیت را باید پذیرفت که حساسیت ها نسبت به مسایل و فضایل اخلاقی در دانشگاه ها با توجه به دو دهه گذشته کمتر شده است.

وی با تاکید بر لزوم نظارت هر چه بیشتر نسبت به مسایل اخلاقی در دانشگاه ها، بیان کرد: تکیه بر علم آموزی بدون اخلاق آینده دانشگاه ها را با چالش های جدی مواجه خواهد کرد.

ملک حسینی اظهار کرد: دانشگاه باید محل پرسش و پاسخ و شرح صدر باشد.

وی ارتقای سطح معلومات و دانش علمی و دینی استادان و نخبگان دانشگاهی را در سطح کشور یادآور شد و عنوان کرد: دانشگاهیان باید خود را برای پاسخگویی به هرگونه ابهام و شبهه در مورد مسایل علمی و دینی آماده کنند.

ملک حسینی با اهمیت خواندن موضوع کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها و لزوم پاسخگویی استادان و نخبگان به شبهات دینی نسل جوان و دانشگاهی، ابراز داشت: برخی ها بجای نفی و کم توجهی به این جلسات دانش خود را نسبت به مسایل و موضوعات علمی و دینی روز مجهز کنند.

نماینده ولی فقیه در با بیان اینکه برخی از علوم امروزی بشریت را در یک وضعیت تاریک فرو برده، افزود: تولید علم همراه با اخلاق و دین باید مورد توجه دانشگاه های اسلامی باشد.

ملک حسینی کهگیلویه و بویراحمد را سرشار از نیروهای توانمند، خلاق و نخبه در عرصه های مختلف علمی دانست و خواستار حمایت مسوولان کشوری برای شکوفایی استعدادها و ظرفیت های بالقوه نخبگان این استان شد.

۶۷۱/۷۵۳۰

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا