امام جمعه باشت با بیان ‌این‌که دانشجویان قشر خواص جامعه محسوب می‌شوند، گفت: دانشجوی سیاست‌زده ‌از مسیر ارزشی ‌منحرف می‌شود‌.

به گزارش خبرگزاری فارس از باشت، حجت‌الاسلام عبدالرحیم عبودی عصر امروز با حضور در جمع دانشجویان این شهرستان ضمن تبریک به مناسبت گرامی‌داشت روز دانشجو، اظهار کرد: روز دانشجو روزی مهم و حساس با جایگاهی ویژه و والا است که در تاریخ کشور ایران اسلامی ثبت شده است.

امام جمعه باشت با تأکید بر این‌که جایگاه دانشجو در جامعه جایگاه برتر یعنی علم است، افزود: جایگاه دانشجو، جایگاه علم است و خداوند بالاترین رتبه را به انسان‌های عالم داده است هر چند منظور اهل علمی است که دیندارند، یقیناً این رتبه در حالی خواهد بود که علم همراه با معنویت شود.

وی ادامه داد: اگر دانشجویان به جایگاه و موقعیت خود در اجتماع واقف باشند بی‌شک به انحرافات و آفت‌هایی که برخی مواقع در میان قشر دانشجو دیده می‌شود، سوق نخواهند یافت.

عبودی اذعان کرد: فضای امروز جامعه خصوصاً در دانشگاه‌ها ما یک فضای آزاد است لذا دانشجویان باید از این فضا به خوبی استفاده کنند به گونه‌ای که دانشجویان باید بر احوال و اوضاع کشور و جهان مسلط باشند؛ به تعبیر دیگر دانشجو باید همه احزاب و گروه‌های سیاسی به خصوص حزب‌های موجود در کشور را بشناسد و در مسیر ارزش‌های انقلاب و امام (ره)، شهدا و مقام معظم رهبری حرکت کند.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: دانشجو باید با قدرت تحلیل سیاسی بالا پا به عرصه سیاست گذاشته و در همین راستا مراقب سیاست‌های شیطانی دشمن بوده که مبادا سیاست‌زده شود و از مسیر ارزشی خود منحرف شود.

وی یادآور شد: قشر نخبه و تحصیل کرده دانشجو باید با رعایت اخلاق سیاسی و اهل گفت‌وگو، حرف، منطق و استدلال باشد.

به گفته امام جمعه باشت، مقام معظم رهبری بحث کرسی آزاد اندیشی را نیز در همین خصوص مطرح کردند.

عبودی خاطرنشان کرد: دانشجویان باید بدانند که در جامعه الگو قرار می‌گیرند، لذا به جهتی دانشجویان قشر خواص جامعه محسوب شده و بر همین اساس هرگونه اقدام و حرکت آنان باید هوشیارانه و دقیق باشد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۷/ش۳۰/ظ۱۰۰۴

منبع : خبرگزاری فارس