گچساران – ایرنا – خودکفایی در صنعت نفت و قطع وابستگی این صنعت حیاتی به بیگانگان یکی از ره آوردهای برزگ نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، توفیقات بدست آمده پس از پیروزی انقلاب در این صنعت در حالی است که نه تنها بهره وری از طلای سیاه بلکه تمام عملیات اکتشاف،تولید، انتقال ، تجهیزات و نیروی انسانی در اختیار کشورهای استکباری بود.

اینک پس از ۳۵ سال تلاش نیروهای زحمت کش و دلسوز نفت این شرکت را وارث میراث گرانبهای خوداتکایی و شتاب بخشی به چرخ توسعه این صنعت عظیم نموده است.

اجرای طرحهای بزرگ در بخش نفت ،گاز و پتروشیمی و خودکفایی در عرصه ساخت بسیاری از تجهیزات مدرن و ماشین آلات صنعتی در این بخش بزرگ اقتصادی و حیاتی افتخاری برای ملت سربلند ایران اسلامی و کارکنان خدوم شرکت نفت است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با اشاره به دستاوردهای ارزنده انقلاب اسلامی در بخشهای صنعتی بویژه نفت وگاز گفت: ۷۰ درصد از قطعات و تجهیزات نفتی این شرکت در داخل کشور تولید می شود.

محمد باورساد افزود: تعمیر و ایمن سازی تمام قطعات تاسیسات نفت وگاز گچساران با تلاش شبانه روزی نیروی های متخصص بومی و بدون هیچ نوع وابستگی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: این درحالی است که قبل از انقلاب اسلامی دانش بهره برداری نفت و گاز در اختیار ایران نبود اما این فرایند هم اکنون به برکت انقلاب اسلامی بومی شده است.

وی از صرفه جویی ۵۰۰ میلیارد تومانی از تولید تجهیزات و قطعات تاسیسات نفتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از سوی متخصصان داخلی کشور خبر داد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ابراز کرد: این خودکفایی نشان از نقش برآب کردن تحریم های اقتصادی قدرت های جهانی در عرصه صنایع نفت وگاز دارد.

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با تولید روزانه ۶۷۰ بشکه نفت در روز دومین تولیدکننده نفت کشور است.

۸۱۴۳/۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا