در طول هفته گذشته دو محموله گوشت گرم و منجمد به بازار استان تزریق شد هر چند که به مانند مسکنی جهت تعادل و تنظیم بازار بود اما در استانی که هنوز زندگی عشایری و پرورش دام و تولید گوشت در آن هست چنین کمبودی تنها بی‌تدبیری مسؤولان را نشان می‌دهد.

به گزارش یاسوج۲۴؛  درست یک ماهی هست که در شهر یاسوج و قصابی‌های این شهر گوشت قرمز گوسفندی به ندرت دیده می‌شود که اسم آن را هر چه بگذاریم چه کمبود گوشت و چه اعتراض قصابان به وضعیت موجود برای شهری که قاطبه مردم آن از گذشته عشایرنشین بوده و هنوز زندگی عشایری در گوشه و کنار این شهر وجود دارد زیبنده نیست.

در فصل تابستان که عشایر از مناطق مختلف شهر یاسوج به عنوان استفاده می‌کنند تعداد بسیار زیادی دام به چشم می‌خورد پس در می‌یابیم که زندگی عشایری هنوز در اطراف و اکناف مرکز استان زنده و پویاست که چنین موردی شاید در کل کشور نظیری نداشته باشد.

با این اوصاف درمی‌یابیم که یاسوج  و شهرستان بویراحمد هنوز یکی از مولدین گوشت و مواد لبنی به شمار می‌رود بنابراین هرگونه کمبود گوشت در بازار نه به دلیل کمبود آن بلکه به علت بی‌تدبیری مسوولان است.

مسؤولان استان به خصوص در ستاد تنظیم بازار به قدری بی‌تدبیری به خرج دادند که در حال حاضر گوشت قرمز از ویترین قصابی‌ها خارج شده است و مسؤولان هم تاکنون جواب درست و حسابی به مردم نداده‌اند که چرا و به چه علت نباید در شهری که خود تولید کننده است چنین وضعیت اسف‌باری موجب آزار و رنجش مردم شود.

مسؤولانی که نتوانستند حتی برای یک هفته که شده قیمت‌های مصوب را ثابت نگه دارند و همین موجب نوعی بی‌اعتمادی به مسؤولان مربوطه شده است.

اما در طول هفته گذشته دو محموله گوشت گرم و منجمد به بازار استان تزریق شد هر چند که به مانند مسکنی جهت تعادل و تنظیم بازار بود اما در استانی که هنوز زندگی عشایری و پرورش دام و تولید گوشت در آن هست چنین کمبودی تنها بی‌تدبیری مسؤولان را نشان می‌دهد.

 

انتهای پیام/ح