گچساران – ایرنا – خطیب جمعه گچساران گفت: اصلاح ساختار فرهنگی در ایران اسلامی مستلزم عزم ملی و مشارکت همگانی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سید امین الله حجازی در خطبه های نماز جمعه گچساران افزود: دولتمردان، نخبگان و قشرهای مختلف مردم ابعاد سه گانه مثلثی هستند که برای اصلاح برخی اشکالات فرهنگی شیوه های زندگی باید تلاش کنند.

وی بیان کرد: همراهی دولت و مشارکت های مردمی بهترین راهکار برای عبور از تمام مشکلات و موانع موجود در کشور است.

حجازی اظهار کرد: برگزاری آیین های پربار فرهنگی به ویژه در مناسبت های مذهبی و ملی و آموزش مبانی دینی، اخلاقی و اجتماعی به خانواده ها با بهره گیری از ظرفیت رسانه های ارتباط جمعی، مدارس، دانشگاه ها، روحانیون و نخبگان از راهکارهای مهم ایجاد تحولات فرهنگی در ایران اسلامی محسوب می شود.

وی با اشاره به الگوهای شخصیتی بزرگان دین شامل پیامبر گرامی اسلام (ص)، حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س)، عنوان کرد: رهایی از تمام مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جوامع بشری به ویژه مسلمانان نیازمند الگو گرفتن واقعی از سیره این بزرگان است.

حجازی ابراز داشت: نوع ارتباطات اجتماعی، شیوه زندگی به ویژه نحوه پوشش، خوراک و نحوه مدیریت خانواده در گذران اوقات فراغت نقش ارزنده ای در کاهش انواع آسیب های اجتماعی و استحکام بنیان خانواده دارد.

وی با انتقاد از برخی نگرش ها در مورد رها کردن فرزندان پس از رسیدن به سن تکلیف، افزود: والدین باید برای اصلاح رفتار اجتماعی فرزندان خود بیش از پیش تلاش کنند.

۸۱۴۳/۶۷۱

انتهای پیام /*

Contact the editor: <a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا