رئیس شرکت غله استان کهگیلویه و بویراحمد از خریداری ۲۱ هزار و ۷۴۰ تنی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان در سال‌جاری خبر داد.

امید جهان‌نژادیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: شرکت غله استان کهگیلویه و بویراحمد از پانزدهم اردیبهشت امسال اقدام به خریداری گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در سطح استان کرده است.

وی گفت: این شرکت با همکاری خوب تعاون روستایی در سال جاری و در تعداد پنج مرکز خرید در گچساران، باشت، چرام و دهدشت و همچنین مرکز استان اقدام به خرید ۲۱ هزار و ۷۴۰ تن گندم مازاد بر تولید کشاورزان کرده است.

جهان‌نژادیان ادامه داد: در این سال بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به حساب کشاورزان هم استانی واریز شد.

این مسئول افزود: مزیت پرداخت وجه به حساب کشاورزان در این سال نسبت به سال‌های گذشته ستودنی است زیرا وجه کشاورزان در کمتر از یک هفته به حساب آن‌ها واریز شد.

راه‌اندازی سامانه جامع خرید و فروش و توزیع آرد در استان

رئیس شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی سامانه جامع و یکپارچه خرید و فروش و توزیع آرد در استان گفت و افزود: این شرکت بنا بر دستورالعمل صادره از سوی شرکت بازرگانی دولتی اقدام به جمع‌آوری اطلاعات مربوط به کارخانجات آردسازی واحدهای خبازی روستایی و عشایری و ثبت آن در سامانه جامع کشوری کرد و پس از آن با همکاری اتحادیه‌های صنفی و سازمان صنعت و تجارت نسبت به تخصیص سهمیه واحدهای خبازی در سطح استان کرده است.

 این مسئول در ادامه گفت: سامانه جامع خرید و فروش و توزیع آرد به صورت سه جانبه میان کارخانجات آرد فعال استان و اتحادیه صنف خبازان و شرکت حمل و نقل خلیج فارس وابسته به سازمان صنعت و تجارت تفاهم‌نامه‌ای را منعقد و این سامانه به طور کامل در سطح استان عملیاتی شد.

جهان‌نژادیان ادامه داد: اهداف کلی از ایجاد این سامانه مدیریت توزیع آرد و و دقت در مصرف آرد در مقاصد مختلف و جلوگیری از قاچاق این کالای استراتژیک و جلوگیری از مصرف در مسیرهای غیر واقعی و مصارف دامی بوده که این سیستم توزیع را در سطح استان هدفمند و سالم کرده و رعایت جوانب عدالت در آن کاملاً مشهود است.

انتهای پیام/۲۵۷۱/

منبع : خبرگزاری فارس