معاون فرهنگی کمیته امداد با اشاره به اهمیت اقدامات فرهنگی در این نهاد گفت: همه خدمات کمیته امداد با برچسب فرهنگی به مددجویان ارائه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، اکبر میرشکار عصر امروز در گردهمایی مددکاران و مشاوران کمیته امداد در گفت: برپایی این گردهمایی و نشست‌ها فرصتی مناسب برای دستیابی به اهداف کمیته امداد است.

معاون فرهنگی کمیته امداد کشور افزود: تعامل و راهکارهای بین بخشی و حوزه‌ای، ارتقای سطح زندگی خانواده‌ها و نتیجه‌گیری برای فرایند توانمندسازی خانواده‌ها از مهمترین اهداف این گردهمایی است.

میرشکار با بیان اینکه نگاه به خدمت فرهنگی باید به عنوان مقدمه توانمندسازی خانواده باشد، گفت: حوزه فرهنگی در کمیته امداد نقش مهمی دارد و ما در حوزه فرهنگی تلاش می‌کنیم تا بتوانیم خدمات خود را در قالب خدمات فرهنگی به مددجویان ارائه دهیم.

وی تصریح کرد: سهم حوزه فرهنگی در توانمندسازی مددجویان سهم به‌سزایی است که در بحث اشتغال، ازدواج، مسکن و همه خدماتی که خانواده‌ها دریافت می‌کنند، نقش دارد.

میرشکار با بیان اینکه خدمات فرهنگی باید منتج به توانمندی فکری و فرهنگی مددجویان شود، بیان داشت: در این راستا باید باورهای دینی را در خانواده‌ها تقویت کرده، تحقیرها و تلخی‌ها را در آنها برطرف نموده و امید به آینده را در مددجویان افزایش دهیم.    

موانع جسمی و بی‌سوادی از سد راه توانمندسازی مددجویان برداشته شود

معاون فرهنگی کمیته امداد خاطرنشان کرد: در حوزه توانمندسازی، شناسایی فرایندهای دخیل در توانمندسازی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و باید در این راستا اهداف، برنامه‌ها و اشکالات مشخص گردد.

وی خاطرنشان کرد: باید بحث توانمندسازی را جدی گرفته و نقش تعامل بین‌ بخشی را مورد توجه قرار داد زیرا توانمندسازی فرایندی است که به تنهایی انجام نمی‌گیرد.

میرشکار رفع موانع توانمندسازی از قبیل موانع جسمی و بی‌سوادی را در راه رسیدن به توانمندی، مهم عنوان کرد و گفت: باید دغدغه‌ها و مشکلات خانواده‌ها را از میان برداشته و سپس در راه توانمندسازی آنها گام برداریم.

معاون فرهنگی و آموزش کمیته امداد گفت: همه خدمات کمیته امداد باید با برچسب فرهنگی به مددجویان ارائه شود تا خدمات فرهنگی مقدمه و پیش‌فرضی برای توانمندسازی خانواده‌ها در ابعاد مختلف قرار گیرد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۵۸/غ۳۰

منبع : فارس نیوز