عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان این‌که همه دستگاه‌های خدمات‌رسان و مرتبط در همزمان با آغاز زمستان و بارش‌ها، آمادگی کامل برای خدمات‌رسانی به مردم دارند اظهار کرد: برای رصد مشکلات ناشی از بارش برف و باران و رفع آن‌ها و جوابگویی به مردم، ستاد بحران در آمادگی کامل بوده و فعالیت شبانه‌روزی دارد.

خاطرنشان کرد: مسئولان ارشد استانی هم به‌طور مرتب گزارش‌های مربوط را مورد رصد قرار داده و دستورات لازم را صادر می‌کنند.

این مسئول ارشد اجرایی ادامه داد: اکنون بیش از ۱۸۰ خودروی راهسازی و  در قالب ۱۸ اکیپ؛ کار برف‌روبی و بازگشایی راه‌ها را انجام می‌دهند و ۱۷ اکیپ هلال‌احمر با ۱۸ دستگاه آمبولانس و خودرو امداد و نجات برای هرگونه مشکل احتمالی در مسیرها و مناطق مختلف مستقر و فعال هستند.

وی به بخش دیگر از اقدامات و خدمات اشاره کرد و گفت: بیش از ۳۰ اکیپ گشت پلیس در محورهای به صورت سیار و ثابت مستقر بوده و کنترل محورها را تحت نظر دارند.

به گفته این مسئول اجرایی، همه مسئولان عضو ستاد بحران برای رصد و پیگیری مشکلات احتمالی مناطق مختلف از جمله روستایی و عشایری به صورت شبانه‌روزی فعالیت دارند.

کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: صدا و سیما به طور مرتب گزارشات جوی، وضعیت راه‌ها و مشکلات ناشی از بارش برف و باران در مناطق مختلف استان را توسط این ستاد کسب و به اطلاع مردم می‌رساند.

نیک اقبالی تصریح کرد: تاکنون مشکل خاصی در استان اعلام نشده و مشکلاتی از جمله مسدود شدن جاده‌های روستایی برخی از مناطق برفگیر بوده که تلاش برای بازگشایی آن‌ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان، برق، گاز، آب شهری و روستایی و مخابرات به طور مداوم از همه مناطق استان برای رفع هرگونه اشکال و نقصی در این خصوص در تماس هستند.

 

منبع : فارس نیوز