رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب اسلامی ۴۰ پروژه عمرانی کوچک و بزرگ در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می‌شود.

۲۴؛ امروز در همایش دستاوردهای انقلاب که با حضور «» استاد دانشگاه تهران و چهره‌های شاخص استان برگزار شد، بابیان اینکه ۴۰ پروژه در حوزه درمان و بهداشت در ایام هفته دولت تا دهه مبارک فجر افتتاح خواهیم کرد، اظهار کرد: به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب اسلامی ۴۰ پروژه عمرانی کوچک و بزرگ در استان افتتاح می‌شود که ۲ سه تا از این پروژه‌ها از پروژه‌های کلان ملی هستند و در صدر آن‌ها پروژه بیمارستان بزرگ ۲۹۶ تختخوابی یاسوج هست که بزرگ‌ترین مرکز درمان استان است.
ایلامی افزود: بیمارستان‌های شهرستان باشت، مراکز درمان پیشرفته ناباروری شهرهای یاسوج و گچساران، مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
وی اظهار داشت: علیرغم مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، دولت خدمت گذار به جد تلاش می‌کند تا استان‌ها را تجهیز و نیروی انسانی را تأمین کند.
وی در ادامه افزود: امسال با تمام محدودیت‌های اقتصادی که در کشور وجود دارد اما بودجه پژوهشی را افزایش داده‌ایم و گام‌های بزرگی را در جهت رشته‌های پیراپزشکی و دستیاری تخصصی که مجوزهای اولیه آن صادرشده است.
وی اظهار داشت: راه‌اندازی که مجوز آن از وزارت گرفته‌ایم که امیدواریم با راه‌اندازی این دانشکده بتوانیم پازل را کامل کنیم.
ایلامی بابیان اینکه وقتی سال ۸۴ به این استان آمده‌ام پزشکان متخصص در این استان ۸۰ نفر بودند و فوق تخصص در استان نداشتیم، گفت: امروزه ۲۶۰ فوق تخصص و تخصص در این استان داریم و همچنین عمل‌های پیشرفته ازجمله جراحی قلب، فوق تخصص آنکولوژی، فوق تخصص سرطان کودکان و بزرگ‌سالان، فوق تخصص رادیولوژی در این استان آماده خدمات هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی سطح توقعات مردم هم بالا رفته است و هرچقدر هم خدمت ارائه می‌شود بازهم تقاضای خدمات بیشتر هستند.
وی افزود: امروزه یک جنگ اقتصادی در جامعه به وجود آمده و دشمنان تلاش می‌کنند که به ما آسیب برساند، این نشان می‌دهد که با این عدم همراهی و سنگ‌اندازی‌ها اما کشور همچنان مقاوم است.