استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با کلیات پنج‌شنبه‌ها مخالفتی ندارم، گفت: در این خصوص باید همه جوانب را در نظر گرفت زیرا نمی‌خواهیم تصمیمی موقت و چند روزه بگیریم.

سایت مردم استان (ک و ب)؛ بعد از ظهر امروز در حاشیه نشست خبری خود با برخی از اهالی رسانه در جمع خبرنگاران به موضوع تعطیلی پنج‌شنبه‌ها واکنش نشان داد و اظهار کرد: با کلیات تعطیلی پنج‌شنبه مخالفتی ندارم ولی این کار باید به صورت کارشناسی و نه عجولانه و بی‌حساب و کتاب باشد.

استاندار افزود: می‌توانم امروز پنجشنبه‌ها را تعطیل اعلام کنم ولی بعد از انطباق قوانین و بخش‌نامه‌های جدید دولت متوجه شویم که کاری غیر قانونی شده و دوباره تعطیلی پنجشنبه را لغو کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید همه جوانب و موانع قانونی را بررسی کرد و بعد تصمیمی کارشناسانه گرفت، ادامه داد: نمی‌خواهیم بخش‌نامه‌ای موقتی در این زمینه صادر کنیم.

* شروع به کار ادارات از ساعت هشت صبح

خادمی به عنوان مثال به بخش‌نامه جدید دولت در شروع به کار همه ادارات از ساعت هشت صبح اشاره کرد و ابراز داشت: از طرفی موضوع وعده نهار کارکنان نیز مطرح است که با این مسائل، هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیدیم.

نماینده دولت یازدهم در استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: باید ببینیم با قوانین جدید، آیا اختیارات استاندار برای یک تصمیم‌گیری پایدار در این زمینه کافی است.

خادمی ادامه داد:‌ اینکه مطرح می‌کنند که همه استان‌ها پنج‌شنبه‌ها را تعطیل کرده است، صحت ندارد و تنها چهار استان و دو استان چسبیده به استان تهران اقدام به تعطیلی پنج‌شنبه‌ها کردند و این در حالی است که استان‌های بوشهر و خوزستان به علت مشکلات ریزگردها چنین تصمیمی گرفتند.

خادمی خاطرنشان کرد: در مورد تعطیلی پنج‌شنبه‌ها، در حال بررسی جوانب هستیم تا تصمیمی پایدار و مورد رضایت عموم مردم و کارکنان اتخاذ شود.