رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عدم پشتوانه مردمی از هیئت دیپلماسی در مذاکرات سبب امتیاز دادن در مذاکره و اطاله مذاکرات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج؛ سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین بمناسبت یوم الله ۱۳ آبان در برنامه زنده تلویزیونی تهران ۲۰ در شبکه ۵ سیما حضور یافت.

رییس سازمان بسیج مستضعفین در پاسخ به اولین سوال مجری برنامه که آیا هنوز مستضعف وجود دارد؟ گفت: تا زمانی که امام زمان (عج) ظهور نکند، در جامعه مستضعف وجود دارد. عبارت مستضعف ریشه قرآنی داشته و به معنای کسی است که ضعیف نگهداشته شده و حق او پایمال شده است و امروز شاهد پایمال شدن حقوق انسان ها هستیم فلذا تا غلبه کامل بر دنیای استکبار، مستضعف وجود دارد.

سردار نقدی با اشاره به حضور پرشور مردم در مراسم ۱۳ آبان اظهار داشت: شرکت کنندگان در مراسم ۱۳ آبان سال های گذشته بیشتر برای تجدید خاطره حاضر می شدند ولی مراسم بزرگداشت امسال، خود یک واقعه و تکرار ۱۳ آبان و نقطه عطفی بود چون مردم با تمام وجود، استعمارگری دشمن را درک کرده و برای مبارزه ی جدیدی وارد صحنه شده اند تا انقلاب در مسیر خود حفظ شود.

حضور پرشور مردم در ۱۳ آبان بزرگترین کمک به دیپلماسی کشور

وی شروع فعالیت های دیپلماتیک در کشور توسط دولت را یادآور شده و تصریح کرد: دشمن با شروع فعالیت های دیپلماسی ایران، القا می کرد که مبارزه با آمریکا تمام شده است که حضور باشکوه مردم در ۱۳ آبان امسال، یک واقعه جدید به وقایع سال های ۴۳، ۵۷ و ۵۸ اضافه کرد که مسیر انقلاب بیش از پیش تثبیت شد پس مذاکره و دیپلماسی به معنای ترک مبارزه با استکبار نمی باشد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین، حضور پرشور مردم را در ۱۳ آبان بزرگترین کمک به دیپلماسی کشور دانسته و ادامه داد: با این حضور پرشور، دشمن می فهمد که در مقابل یک ملت واداده، جاخورده و رو به تسلیم نیست و مردم با اقتدار از آرمان های خود دفاع می کنند و با تحریم های آسان امروز نسبت به تحریم های سخت اوایل انقلاب و زمان جنگ، از مبارزه دست نمی کشند.

وی عدم پشتوانه مردمی از هیئت دیپلماسی در مذاکرات را سبب امتیاز دادن در مذاکره و اطاله مذاکرات دانسته و بیان کرد: این حضور مردم نشان می دهد که بر خلاف آنچه دشمن می گوید، تحریم ها به نتیجه نرسیده است و این سرمایه بسیار عظیمی برای عرصه دیپلماسی است که از طرف مردم انقلابی در مذاکرات هسته ای حضور پیدا می کنند.

ریشه مبارزه ی با آمریکا، ماهیت انقلاب اسلامی و ماهیت آمریکاست

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با بیان اینکه ریشه مبارزه ی با آمریکا، ماهیت انقلاب اسلامی و ماهیت آمریکاست، تاکید کرد: آنچه که امروز درباره اعتمادسازی گفته می شود مسئله ای سطحی می باشد چراکه ماهیت و اصالت استکبار، ظلم و زورگویی است و با مذاکره و اعتمادسازی، دشمنی برطرف نمی شود.  

وی وجود تمامی مفاسد را در ماهیت و فلسفه وجودی رژیم آمریکا یادآور شده و خاطرنشان کرد: در تاریخ ایران حداقل سی پرونده بزرگ از دشمنی آمریکا علیه ملت ایران وجود دارد همچون حمایت از شاه، راه اندازی ساواک، کودتای نوژه، حمایت از صدام، فتنه ۷۸ و ۸۸ و… و ماهیت استکبارستیزی ایران بر علیه آمریکا به دلیل در راس بودن آمریکا نسبت به انگلیس و رژیم صهیونیستی است.

سردار نقدی با بیان اینکه امام راحل ۳۵۰۰ بار از آمریکا به زشتی یاد کرده اظهار داشت: امام خمینی علیه الرحمه در سخنان خود حداقل یکصد لقب زشت را به آمریکا نسبت داده اند که در چند لقب، آمریکا در راس می باشد مانند راس متجاوزان، راس استعمارگران، راس جنایتکاران و … و حتی در برخی موارد القابی همچون شیطان بزرگ بصورت حصر نیز وجود دارد.

وی با یادآوری مسابقه معرفی رژیمی جنایتکارتر از رژیم آمریکا که در ۱۳ آبان سال گذشته مطرح و تاکنون کسی پاسخ نداده است تصریح کرد: پاسخ این سوال را امام راحل در سخنان خود داده اند و آمریکا را "ابرجنایتکار" تاریخ عنوان نموده اند پس تا این ماهیت استکباری عوض نشود نمی توان مبارزه را کنار گذاشت و مسائل حداکثر در فعالیت دیپلماسی خلاصه می شود. در واقعه کربلا نیز مذاکره با دشمن صورت گرفت در حالیکه دشمنی با ظلم و جنگ، تا پیروزی نهایی وجود داشت.

نفی مبارزه با آمریکا نفی قانون اساسی و میثاق ملی است

رییس سازمان بسیج مستضعفین در خصوص شعار "مرگ بر آمریکا" بیان کرد: "مرگ بر آمریکا" روزی گفته نمی شود که ماهیت آن عوض شود همانطور که "مرگ بر صدام" تا مرگِ صدام گفته می شد در حالیکه پس از جنگ برای مسائل مرزی و آزادگان، کارشناسان ایرانی با عراقی مذاکره کردند و نتایج خوبی هم بدست آوردند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شوروی در ایران سفارتخانه داشت، ایران از شوروی تسلیحات می خرید و رییس جمهور وقت به آن کشور سفر می کرد ولی "مرگ بر شوروی" توسط مردم گفته می شد تا اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی بعنوان یک ابرقدرت زورگو و متجاوز فروپاشید و از بین رفت همانطور که امروز "مرگ بر شاه" گفته نمی شود.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج، انگلیس را جزو سلطه گران جهانی عنوان نموده و تاکید کرد: طبق قانون اساسی، آمریکا بعنوان دشمن ملت ایران معرفی شده و مبارزه با استکبار، نفی ظلم و سلطه و دفاع از مظلومین و مستضعفین از اهداف انقلاب است، پس نفی مبارزه با آمریکا نفی قانون اساسی و میثاق ملی است.

حمایت بسیج از فعالیت های دیپلماسی به تبعیت از ولایت

وی سخنان اخیر امام خامنه ای را منشور نرمش قهرمانانه دانسته و بیان کرد: همانطور که رهبری فرمودند موضوع مذاکره امروز، مسئله انرژی هسته ای است نه رابطه با آمریکا، پس همه چیز در حیطه فعالیت های هسته ای مجاز می باشد و بسیج در تبعیت از ولایت و دنباله روی سیاست های نظام از حرکت های دستگاه دیپلماسی در راستای انرژی هسته ای حمایت می کند و اگر همچون سفر نیویورک در جایی خطا صورت پذیرد، مقام معظم ولایت تذکر می دهند.
 
سردار نقدی با اشاره به شکست های فراوان آمریکا در عرصه های نظامی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و… اظهار داشت: آمریکای امروز جسد و لاشه ای است که بوسیله رسانه های صهیونیستی زنده مانده و دیگر توانی برای سلطه ندارد و در حال فروپاشی است.

وی در پایان این گفتگوی سی و پنج دقیقه ای که به صورت زنده پخش می شد؛ ویژگی های امروز کشور نسبت به ابتدای انقلاب را یادآور شده و تاکید کرد: مهمترین مسئله ی امروز، استحکام ساخت داخلی نظام است که مشکلات کشور از مسیر استعدادهای درون زا حل شود نه نگاه به بیرون.

انتهای پیام

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب