در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در یاسوج، به تلاش مسئولین  برای کم رنگ نشان دادن حضور دانشجویان در مراسم ۹ دی اشاره کرد و گفت: حرکت سازماندهی شده ای در روز ۹ دی از سوی مسئولین حراست صورت گرفت که جو دانشگاه را کاملا امنیتی جلوه می داد.

وی افزود: سختگیری برای ورود دانشجویان و اساتید به ساختمان علوم پایه که محل برگزاری مراسم ۹ دی بود، فضا را به گونه ای ملتهب و امنیتی نشان داد که برخی از اساتید و دانشجویان از این اقدام شکه شده و نسبت به  امینی شدن فضای دانشگاه از طرف حراست اظهار نگرانی و گلایه کردند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج ادامه داد: این حرکت سازماندهی شده از سوی حراست دانشگاه طی مدت اخیر بی سابقه بود و برای اولین بار بود که در دانشگاه یاسوج این گونه کنترل و برخورد صورت گرفت که سمت و سوی سیاسی این عمل بر همگان آشکار است.

وی ضمن اعتراض به اقدامات حراست دانشگاه در روز ۹ دی گفت: دستور سرپرست دانشگاه به افراد منتخبش در حراست برای محدود کردن حضور دانشجویان به بهانه ورود افراد غیر دانشجو هدفی به جز کمرنگ نشان دادن جلسه ۹ دی نبود.

عبدالحسینی تصریح کرد: آیا حراستی که هیچ اختیار عملکردی از خود ندارد و در طول دوران مدیریت رمضانی راه خود را به فراموشی سپرده است، می تواند برنامه مستقلی را در خصوص این برنامه طرح و اجرا کند؟ و آیا هدف آنها از نوع برخورد با دانشجویان چیزی غیر از دلزدگی دانشجویان از شرکت در این مراسم بوده است؟

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج به وضعیت نامساعد دانشگاه در امور مختلف و سکون و سکوت حراست در این موارد اشاره کرد و گفت: رفتار  بی تفاوت و بی توجهی حراست به دانشجویان بی حجاب، ساپورت پوش، سیگاری و غیره را برخورد لطیف با دانشجویان می دانند؛ ولی با دانشجویان طالب علم و حقیقت این گونه رفتار می کنند.

وی ضمن ابراز نگرانی از وضع موجود دانشگاه گفت: علت این عمل مسئولان دانشگاه چیست؟ آیا به این دلیل است که برنامه متعلق به روز بصیرت ملی (۹ دی) بوده و سخنران جلسه از جناحی غیر از تفکر سیاسی شان است؟

عبدالحسینی افزود: البته پرسیدن این گونه سوالات از سرپرست حراست دانشگاه کاری ابتر است؛ چون در این خصوص صاحب اختیار نبوده و سرپرست دانشگاه باید پاسخگو باشد که آن هم فایده ندارد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج تصریح کرد: ماهیت حراست دانشگاه در مواردی نهفته است که بعدا عرض خواهیم کرد؛ اما آنچه در جلسه ۹ دی شاهد بودیم هدف گروهی خاص به نام شکست خوردگان سیاسی بود که سعی در به حاشیه راندن حماسه ۹ دی داشتند که از سرپرست دانشگاه و معاونش تا حراست و برخی از رسانه های محلی را شامل می شود.

 

لازم به ذکر است، علی رغم امنیتی شدن شدید فضا توسط نیروهای حراست و ایجاد فشار روانی شدید به دانشجویانی که قصد ورود به سالن برنامه را داشتند،‌ برنامه با استقبال شدید دانشجویان مواجه شد؛ به طوری که تعداد زیادی از دانشجویان سر پا و در راهروهای سالن ایستاده بودند.

 

 


منبع : خبرگزاری دانشجو