رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران گفت:۵۵ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های حرم بی بی حکیمه (س) در یک سال گذشته هزینه شد.

یاسوج ۲۴: فرزین بهمنی آزاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این اعتبار برای کاشی کاری مسجد ،ساخت سه دهنه پل و کاشی کاری امامزاده بی‌بی حکیمه (س) هزینه شده است.

این مسئول اضافه کرد: بخشی از اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی و بخشی نیز از محل نذورات مردمی تامین شده است.

بهمنی آزاد تصریح کرد: در این طرح که اعتبار آن از محل بودجه ملی تامین شده است ۴۰۰ متر کاشی کاری انجام شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه گچساران با اشاره به کاشی کاری فاز نخست حرم (س) در سال گذشته افزود: در آن طرح یکهزار و ۳۵۰ متر مربع کاشی کاری انجام شد.

وی ادامه داد: مسجد، ساخت زائرسرا، مجتمع رفاهی خدماتی شامل هتل، رستوران و پارکینگ توقف خودرو به عنوان ابتدایی‌ترین نیازهای رفاهی زائران در این مکان مقدس است که به دلیل دوردست و سخت گذر بودن منطقه ضروری است.

بهمنی آزاد با بیان اینکه طرح جامع مطالعاتی توسعه حرم بی بی حکیمه قبل از سال ۱۳۷۰ تدوین شده است خاطر نشان کرد: این طرح هم اکنون از سوی کارشناسان برای بروز شدن نیازمندی‌ های عمرانی در حال بازنگری است.

وی بیان کرد: ساخت ساختمان داخلی صحن در ۲ طبقه با زیربنای چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع، ساخت صحن حرم و سه دهنه پل در کنار حرم برای اسکان زائران از مهم‌ترین بخش‌های اجرا شده در طرح جامع حرم حضرت بی بی حکیمه (س) است./ایرنا