مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از روند وضعیت در شهر یاسوج اعلام خطر می کنم.

حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی در نشست شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه وضعیت حاشیه نشینی در بعضی از شهرهای استان حاد و نگران کننده است، افزود: حاشیه نشینی در شهر یاسوج بحرانهای مختلفی را ایجاد می کند که یکی از آنها کمبود فضای آموزشی و مدرسه است.

وی با بیان اینکه ۸۰ هزارنفر حاشیه نشین در استان وجود دارد، بیان کرد: بیش از ۶۰ هزارنفر از این جمعیت در شهر یاسوج زندگی می‌کنند و این میزان جمعیت نیازمند امکانات شهری هستند که انتظار می‌رود براساس شاخص جمعیت اعتبارات در استان توزیع شود . 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید آدم از اعمال نفوذ در توزیع اعتبارات گریه کند، خاطرنشان کرد: در ستاد باز آفرینی شهری از سوی وزارت کشور مبلغ پنج میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص داده که متاسفانه این اعتبار در جای که نیاز ندارد، هزینه شد و یاسوج با این همه جمعیت حاشیه نشین تنها ۵۰۰ میلیون اعتبار دریافت می‌کند.

حجت الاسلام میر محمدی تصریح کرد: به شهر دیگری چهار میلیارد اعتبار تخصیص داده می‌شود و می‌طلبد از این اعمال نفوذها جلوگیری شود . 

وی ادامه داد: آنطور که باید و شاید در مورد حاشیه نشینی برنامه‌ریزی و دغدغه نداریم و حاشیه نشینی مرکز استان بحران‌های زیادی ایجاد کرد . کمبود فضای فیزیکی در شهر یاسوج به ویژه منطقه مادوان به مرز بحران رسیده و نیازمند همکاری و توجه تمامی مسئولان استان است . 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مشکلات زیادی در استان وجود دارد و حل آنها نیازمند تامین اعتبار است، اضافه کرد: اکنون تعمیر، تجهیز و احداث مدارس و فضاهای آموزشی مهمترین اولویت استان کهگیلویه و بویراحمد باشد.