دستور کشتار دسته جمعی مسلمانان میانمار که از سال ۲۰۱۱ توسط یک راهب بودایی به وقوع پیوست موجب شد که حادثه ای کم نظیر در تاریخ بوجود بیاورند. آنها را زنده زنده می سوزانند. در ملأ عام به زنان تجاوز می کنند، دسته جمعی به دریا می اندازند.

یاسوج ۲۴: امام جمعه ی موقت شهر یاسوج در خطبه های این هفته ی با اشاره به حادثه ی قیام خونین امام حسین (ع) عنوان کرد:‌ شهادت آقا ابا عبدالله الحسین (ع) خفقان آن زمانه را شکست و فرصت نقد را در جامعه به وجود آورده بود.

وی گفت:‌ امام صادق (ع) در روایتی فرمودند که فرشتگان به نزد خداوند رفته و بسیار گریستند و ناراحت بودند از اینکه خداوند امام حسین (ع) را به حال خودش رها کرده تا او را شهید کنند که در جواب اینان خداوند فرمودند  منتقمی خواهد آمد که خون حسین (ع) را خواهد گرفت و این از رحمت اسلام است که با فاسدان خیلی سخت برخورد کند.

گزیده ی بیانات این هفته ی نماز جمعه یاسوج در زیر آوزده شده است:

* تقارن هفته ی با قیام سرور و سالار شهیدان بسیار آموزنده است و این به ما می فهماند که این دو قیام وقایعی به هم نزدیک اند.

* در جنوب شرق آسیا کشوری مورد ظلم و واقع می شود که به بیانی حدود دو میلیون مسلمان در وجود دارد که به دستور راهبان قتل عام می شوند.

* دستور مسلمانان میانمار که از سال ۲۰۱۱ توسط یک راهب بودایی به وقوع پیوست موجب شد که حادثه ای کم نظیر در تاریخ بوجود بیاورند. آنها را زنده زنده می سوزانند. در ملأ عام به زنان تجاوز می کنند، دسته جمعی به دریا می اندازند. در مرزها با تیر مستقیم مورد هدف قرار می دهند. این راهبان حقوق مسلم ابتدایی اینها را نمی دهند. حق حیات ندارند و بی شناسنامه اند و خانه شخصی ندارند و حق تحصیل از آنها گرفته شده است.

* یکی از دلایل ایجاد این کشتار و قتل عام گروهی در میانمار این است که آنجا یکی از مناطق غنی نفتی در جنوب شرق آسیا است. 

* همان طور که قدرتمندان به دنبال این هستند که تنگه هرمز از دست مسلمانان خارج شود چرا که ۸۰ درصد نفت دنیا از آنجا می گذرد و طبق بیانی بیش از ۵۰ هزار کشتی از آن تنگه عبور می کنند، در میانمار هم به دنبال منافع خود و به دست گرفتن نفت برای خارج کردن این قدرت عظیم از دست مسلمانان هستند.

* دلیل دیگر این کشتار، قضیه ی تخریب مجسمه ی بودا توسط طالبان در افغانستان است که اینها به دنبال انتقام اند و اینطور بی رحمانه به و خداجو حمله می کنند و انتقامشان را از کسانی می گیرند که در آن قضیه هیچ نقشی نداشتند جز اینکه اینها مسلمان اند.

* از تعداد ۱۴۴ گروه واقع در میانمار حدود ۱۳۴ تا از آنها حق حیات ندارند و مقام معظم رهبری در آن هشداری که به مدعیان حقوق بشر دادند مبنی بر اینکه هیچ انتظاری از اینها نداریم، کشورهای اسلامی را متذکر شدند که اگر کاری از دستشان بر نمی آید اما می توانند فریادشان را از بلندگوهای مختلف به گوش سردمداران رژیم غاصب صهیونیستی و به مردم دنیا برسانند.

* شهید حججی را باید ذبیح الله نام نهاد چرا که او به طرز فجیعانه ای شهید شد و این یادآور این است که هنوز در جامعه چنین افراد جان بر کفی هستند که بخواهند جانشان را فدای اسلام و بکنند.

* بعد از صحبت های رئیس جمهور آمریکا یعنی ترامپ، تحلیل گران سراسر دنیا گفتند که این آدم دیوانه ای بیش نیست. اینها مخزن های آب در یمن را مورد حمله قرار می دهند و خودشان بی رحمانه به کشورها حمله می کنند و حوداث تروریستی را بوجود می آورند و را با حرف های دروغین مورد حمله قرار می دهند.

* صهیونیست ها یک کشوری را نابود کردند اما کشور جمهوری اسلامی ایران نه تنها از مسلمانان که از انسانیت دفاع می کند. هرجایی در دنیا اگر ظلمی واقع شود، ایران از هویت و حریت و حیثیت آن تمام قد دفاع خواهد کرد و این راه همیشه ادامه خواهد داشت.

* در این ایام رعایت حرمت اهل بیت را کنیم. علی الخصوص مداحی ها را با اشعار با مضامین عمیق و بلند که در شأن اهل بیت باشد بخوانید و هرگونه آوازی را سر ندهیم. آوازهای حزن انگیز و مشروع که دل آدم را نرم کند خوانده شود. نذرهایتان را به بدهید که بیشتر در روستاها هستند.