«ککا یو جادیه یا کشتارگاه» حرف دل پیرمرد بویراحمدی بود که در لحظه رخ دادن حادثه‌ای دیگر در قتلگاه دشت‌روم توسط خبرنگار ما ثبت شد.

سایت مردم استان ()؛ عصر روز گذشته حادثه‌ای دیگر در محور به بابامیدان در محدوده حسین‌آباد رخ داد.

در این حادثه دلخراش رانندگی تعداد ۸ نفر از اهالی یاسوج در خودروی سواری پراید مجروح شدند که به گفته برخی منابع حال یکی از آنها وخیم است که البته در آخرین دقایق نگارش این گزارش از زبان سیاهپور رئیس پلیس‌راه استان شنیدیم که خانم سرنشین جلو در بیمارستان فوت کرده است.

 

سانحه در محور بابامیدان درست ساعت ۵ عصر روز جمعه در ورودی حسین‌آباد دشت‌روم رخ داد که ‌شباهت زیادی با حادثه تابستان امسال داشت که در آن تعداد ۵ سرنشین خودروی پراید با واژگونی در پل بدون حفاظ و گاردریل و شانه غیر استاندارد جاده در دم کشته شدند.

 

در این میان پل بدون حفاظ و شاید بی‌احتیاطی راننده گویای دلایل اصلی این سانحه دلخراش است که خبرنگار فارس به علت عمق حادثه نتوانست آن‌گونه که باید و شاید آن را به تصویر بکشد.

در چند ماهه اخیر رسانه‌ها رسالت خود را در خصوص این محور به خوبی انجام دادند که مسئولان از پیمانکار تا راه و شهرسازی مجبور شدند نسبت به نصب علائم هشدار دهنده اقدام کنند اما این محور تا امن شدن راه دور و درازی را در پیش دارد.

آن‌چه که در این میان بسیار به چشم می‌آمد حضور مردم در نخستین لحظه حادثه و خارج کردن مصدومین از خودروی واژگون شده به درون پل بود.

 

پلیس هم در دقایق اولیه در صحنه حاضر بود و وظایف خود را به خوبی انجام داد هر چند که برخورد مناسبی با خبرنگاران صورت نگرفت و اجازه تصویربرداری آزاد از تنها خبرنگار حاضر در صحنه سلب شد.

اما در این میان دیر رسیدن اورژانس که با تأخیری نیم ساعته در صحنه حاضر شد تعجب‌برانگیز بود چرا که به قول مردم و ساکنین محل، فاصله اورژانس جاده‌ای از محل حادثه تنها ۱۵ کیلومتر بود.

در این بین قضاوت پیرمرد با تجربه دشت‌رومی بسیار معنادار بود آن‌جا که به زبان محلی می‌گفت «ککا یو جادیه یا کشتارگاه».

 

منبع : خبرگزاری فارس