ولایت پذیری حاج حسن حرف نداشت، چه در مورد امام(ره) و چه در مورد مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ایشان می گفت" بمیرد کسی که می خواهد جلوی حرف امام(ره) بایستد" این کلامش بود، ولایت پذیری اش بی نظیر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح به نقل از سپاه نیوز؛ محسن رفیق دوست از دوستان وهمرزمان قدیمی شهید حسن تهرانی مقدم است واین دو نقشی اساسی در تاسیس موشکی سپاه در دوران دفاع مقدس را ایفا نمودند،انچه در پی می آید سخنان شنیدنی حاج محسن رفیق دوست وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس از آن دوران وپس از آن است.
*همشهری ما

بعد از عملیات فتح المبین بنده در قرارگاه نشسته بودم یک جوانی آمد در قرارگاه من قبلا او را ندیده بودم. بعد که رفت بیرون از یکی از بچه ها پرسیدم این همشهری ما کیست. گفت از کجا فهمیدی همشهری شما است؟ گفتم تهرانی بود دیگر، گفت ایشان قراراست فرمانده توپخانه سپاه شود، یعنی توپخانه هایی را که گرفتیم، برادر رضایی به بچه ها پیشنهاد داده و شهید حسن باقری او را معرفی کرده است،از همانجا من با او آشنا شدم و با او ارتباط برقرار کردم.

* شهید شدم قیامت شفاعتت را می کنم

موشکهای اولی که آمد شهید تهرانی مقدم پیش من گفت حاجی از شما یک خواهش دارم. یکی از این موشکها را بده به ما باز کنیم و کپی سازی کنیم. گفتم مرد حسابی اینها الان ارزشش پیش ما خیلی زیاد است،یکی از موشکها را دادیم اما بعد از آن خواسته اش من به شوخی به او گفتم حاجی اگر من به تو موشک بدهم تو به من چه می دهی؟ ایشان گفت اگر شهید شدم در قیامت شفاعتت را می کنم.

آخرین باری که حاج حسن آمد پیش من به او گفتم یادته آن روزی که آمدی موشک بگیری الحمد الله شهید نشدی سریع اخمهایش در هم رفت. گفت چرا می گویی الحمد الله و بعد گفت شهید نشدن الحمد الله داره؟! گفتم بالاخره ماندی و خدمت کردی،او گفت اگر مرا دوست داری دعا کن شهید شوم. گفتم دعا می کنم عاقبت به خیر شوی ،ولی در جواب به من گفت من دعا می کنم که شما شهید شوی و من در جواب به او گفتم خدا پدرت را بیامرزد، گفت آخر حیف آدم این زحمت ها را بکشد و از دنیا هم اینجوری برود. گفتم به خدا من دوست دارم ولی در مورد تو که ارزشت خیلی زیاد است و خدمت کردی و به درد می خوری من دعا میکنم عاقبت به خیر شوی.

* حامی ایتام

ویژگی های افرادی کم نظیر مثل شهید حسن تهرانی مقدم چند چیز بود هر وقت حاج حسن را می دیدی هم لبش به لبخند متبسم بود و هم دائم الذکر بود. لب حاج حسن را بی ذکر و بی خنده ندیدم در هیچ شرایطی. به شدت مخلص بود چند روز پیش رفتم مرکز عترت فاطمی. اینها ۵ هزار یتیم را سرپرستی می کنند. تا وارد شدم به من گفتند ما تا چند روز پیش نمی دانستیم یکی از حامیان چند تا از ایتام ما حسن تهرانی مقدم است. نوعا کارهایش اینگونه بود. ایشان به خیلی ها کمک کرد اما از کسی کمک نگرفت،مخلص بود.

در زمان جبهه دو نفر را دیدم خیلی شبیه به هم بودند یکی شهید صفوی بود که دیدم در سجودش می گفت اللهم ارزقنا الشهاده فی سبیلک و دیگری حاج حسن بود که دیدم در قنوتش می گفت اللهم ارزقنا الشهاده فی سبیلک.

حسن تهرانی مقدم خیلی از اینکه شهید احمد کاظمی شهید شده و او نشده بود متاثر بود. ایشان مخلص متدین و پرهیزکار پنهان کار در کار خیر و در هر کاری که به او میدادی امیدوار بود.

*همت و امیدواری

همیشه امیدوار بود همیشه امیدواری اش محکم بود. آدمهایی که با خدا معامله می کنند، خدا سکینه ای بر قلبشان می گذارد که یاس و نا امیدی در او راه نداشته باشد.

*لحظه شهادت

من در جایی جلسه بودم که برگشتم شنیدم که پادگان سپاه منفجر شده است زنگ زدم و پیگیری کردم و گفتند چند نفر شهید شده اند. و بعد از چند دقیقه خبر دادند رفیقت آنجا شهید شده است. من سه سال است که جراحی قلب باز کردم بعضی وقتها یکی دو مرتبه درد می گرفت آن لحظه قلبم درد عجیبی گرفت یک ربع بیست دقیقه ای حال عادی نداشتم. من خیلی او را دوست داشتم.

انشاءالله که من آن دنیا رفتم حاج حسن شفیع من بشود اینقدر بزرگوار بود.

*ولایت پذیری

ولایت پذیری حاج حسن حرف ندارد. چه در مورد امام(ره) و چه در مورد مقام معظم رهبری، ایشان می گفت انشاءالله بمیرد کسی که می خواهد جلوی حرف امام(ره) بایستد این کلامش بود، ولایت پذیری اش بی نظیر بود.

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب