رئیس کمیته امداد امام خمینی گچساران گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳ میلیارد و ۱۰۷ میلیون ریال صدقه از صندوق‌های صدقه در این شهرستان جمع‌آوری شده است.

امرالله فروزنده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: صدقه در تعالیم اسلامی، قرض به خداوند معرفی شده که برای آن آثار مادی و معنوی، دنیوی و اخروی بسیاری عنوان شده است.

وی با اشاره به اهمیت صدقه از منظر قرآن افزود: خداوند در آیه ۲۷۱ از سوره بقره می‌فرماید صدقه دادن، موجب محو برخی از گناهان است و محو و پوشانده شدن گناهان، بسترساز دفع بلا و جذب منفعت و جلب نعمت می‌شود.

فروزنده صدقه را از مهم‌ترین ابزارهای کارآمد در تحقق تزکیه و طهارت نفس دانست و یادآور شد: با توجه به امتیازات صدقه باید همیشه در اندیشه صدقه دادن بود و آن را مهم‌ترین ابزار مادی در دنیا برای دستیابی به امور نیک دانست.

رئیس کمیته امداد امام خمینی گچساران با بیان این‌که افزون بر ۱۲ هزار و ۹۸۷ صندوق جمع‌آوری صدقات در گچساران وجود داد، تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون افزون بر سه میلیارد و ۱۰۷ میلیون ریال صدقه از صندوق‌های جمع‌آوری صدقات در سطح گچساران جمع‌آوری شده است.

فروزنده ابراز کرد: امسال نیز تعداد یک‌هزار و ۶۸۹ صندوق جدید در سطح گچساران توزیع شده است.

وی یادآور شد: صدقات جمع‌آوری شده در قالب هزینه‌های درمان، ابن سبیل، تهیه جهیزیه و مسکن برای مددجویان و افراد بی‌بضاعت هزینه می‌شود.

فروزنده اعطای وام‌های کارگشایی، کمک هزینه زندگی، امورات فرهنگی و شاخص‌های بهداشتی را از دیگر مصارف صدقات جمع‌اوری شده عنوان کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی گچساران خاطرنشان کرد: جمع‌آوری صدقات امسال در قالب صندوق‌های صدقات در مقایسه با سال گذشته ۹۰ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/ب۲۰

منبع : خبرگزاری فارس