حراست دانشگاه یاسوج در اقدامی غیر منتظره از بین خبرنگاران، تنها جلو ورود خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» به این دانشگاه را گرفت.

خبرنگارسایت مردم استان (ک و ب)؛ به گزارش خبرنگار از ، عصر امروز وقتی که خبرنگار این خبرگزاری به دعوت روابط عمومی، امور فرهنگی و بسیج دانشجویی برای  پوشش خبری برنامه سخنرانی « علی رضا زاکانی » در دانشگاه به این دانشگاه دعوت شد، با اقدام غیر منتظره حراست دانشگاه مواجه شد.

در این اقدام یکی از کارکنان حراست به سوی خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» آمد و از او مجوز ورود به دانشگاه را درخواست کرد.

این مامور عنوان کرد: با او تماس گرفته و اعلام کردند این خبرنگار مجوز ورود به دانشگاه را ندارد و باید اقدام به ترک دانشگاه کند.
 

این در حالی است که خبرنگاران دیگر رسانه های استان در حال رفتن به سمت سالن اجتماعات بوده و حراست دانشگاه هیچ واکنشی نسبت به آنها از خود نشان نداد.

خبرنگار این خبرگزاری با پیگیری موضوع از طریق مدیر حراست دانشگاه با همین برخورد مواجهه شد.

این در حالی است که طی چند سال اخیر چنین برخوردی با خبرنگار هیچ یک از رسانه های استان صورت نگرفت و روابط عمومی دانشگاه با اعلام برنامه ها به خبرگزاری ها و سایت های خبری استان، بدون هیچ مشکلی به پوشش خبر مربوطه می پرداختند.

لازم به ذکر است، خبرگزاری دانشجو طی روز های اخیر اقدام به درج برخی از اخبار مربوط به تخلفات و اقدامات سرپرست جدید دانشگاه در قطع حقوق اعضای هیئت علمی کرد که به نظر می رسد با توجه به واکنش های رسانه های اصلاح طلب به این خبر خبرگزاری دانشجو، اقدام اخیر حراست دانشگاه در پاسخ به این اقدام خبرنگار این خبرگزاری باشد.

هر چند با صحبت های فراوان حراست دانشگاه مجوز اخذ این خبر! را به خبرگزاری دانشجو داد؛ اما امیدواریم فضای علمی و فرهنگی دانشگاه ظرفیت بالاتری از پذیرش نقد را در خود بوجود بیاورد تا الگوی موفقی برای جامعه بیرون از دانشگاه باشد.