جلسه سرگروه های حلقه های صالحین کانون بسیج مهندسین گچساران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح از گچساران، مدیر کانون بسیج مهندسین گچساران به عوامل مهم و اثر گذار در سلامتی یک مجموعه اشاره کرد و اظهار داشت: یک مجموعه ی سالم اینست که نیروهای آن انسانهای قانع و عزتمند باشند و هدف از کار را تنها تامین مشکلات زندگی شخصی ندانسته بلکه به فکر رفع مشکلات دیگران نیز باشند.

محسن صالحی افزود: اگر در هر اداره، نهاد و یا سازمانی، نیروهای آن اهل قناعت و عزت نفس نباشند تخم رشوه و حرام خواری جوانه می زند که دیگر خیر و پیشرفت، و رعایت حقوق صاحبان حق به آنجا راه پیدا نمی کند.

وی تاکید کرد: در یک مجموعه موفق باید از افرادی دعوت شود که حتی با وجود نیازهای مادی، بتواند شخصیت خود را با عدم اظهار نیاز حفظ نماید.

صالحی در ادامه تفکر را ابزاری جهت یافتن راه های خروج از بن بست مجهولات دانست و بیان داشت: فکر انسان را هم به بهشت می رساند و هم به رفاه دنیوی؛از ابزار پست مادی تا عالی ترین مراتب عرفان، با نیروی تفکر، اهداف تحقق پیدا می کند.

مدیر کانون بسیج مهندسین گچساران تصریح کرد: شفافیت و بیداری افکار و خردها، تقویت نقاط قوت و کاهش ضعف در کارها و برنامه ها را از راهکارهای مهم در کیفی سازی حلقه های صالحین است.

وی با بیان اینکه مشورت و مشارکت سرگروها از موثر ترین ابزار در رشد و تعالی حلقه های صالحین است گفت: ادغام چند فکر،چند عقل و علم بازدهی و نتیجه ی بهتری دارد و در دین مقدس اسلام مشورت پس از هدایت خدا و رسول خدا بهترین عامل هدایت معرفی شده است.

 صالحی در ادامه  افزود: ایجاد روحیه ی صمیمیت و کنار گذاشتن حس بیگانگی در بین افراد، شکوفایی استعدادها و تقویت توانایی اندیشه و تقویت روح تواضع و همکاری از فواید مشورت کردن در امور است.

 

انتهای متن/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب