با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور گچساران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، سید حمیدرضا بخشا رئیس پیام نور این شهرستان عصر امروز در جشن و مراسم توجیهی دانشجویان جدید الورود این دانشگاه ضمن گرامیداشت سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: پیوند آسمانی امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) بهترین الگوی ازدواج آسان و پایدار است.

وی تصریح کرد: این امر مقدس و سبک اسلامی تشکیل خانواده می‌تواند از طریق جشن‌های ازدواج دانشجویی فرهنگی ناب برای عموم جامعه شود. رخشا در ادامه با اشاره به قداست دانش و کسب علم توسط دانشجویان افزود: کسب علم و تحصیل از تأکیدات پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) است.

رئیس دانشگاه پیام نور گچساران افزود: در کشور ایران اسلامی نیز توجه به علم‌آموزی در راستای پیشرفت و توسعه کشور از تأکیدات مقام معظم رهبری بوده است.

رخشا با اشاره به موفقیت‌های اخیر علمی و پژوهشی ایران اسلامی تصریح کرد: هم‌اکنون ایران اسلامی در حوزه علم و دانش به یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده که مصداق آن را در حوزه‌های مختلف پزشکی، هسته‌ای و دیگر حوزه‌ها شاهد هستیم.

وی بیان کرد: امروز هدف و افق دید دانشجو باید خدمتگزاری و کمک به روند توسعه کشور در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم اظهار کرد: امروز ایران اسلامی به کشوری بزرگ و قابل احترام برای همه کشورهای جهان تبدیل شده  که الگوی نظام این کشور اسلامی زمینه‌ساز بسیاری از تحولات در جهان و خاورمیانه شده است.

فتاح محمدی یادآور شد: آنچه امروز ایران اسلامی در حوزه گسترده علم و دانش‌آموزی، پزشکی، هسته‌ای و پیشرفت‌های نظامی به دست آورده نتیجه هشت سال دفاع جانانه و کسب تجربه‌های بی‌نظیر و راهگشا در زمینه توسعه و پیشرفت کشور است.

وی فصل مهر آغاز سال تحصیلی در کشور را بزرگترین جشن ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: با فرا رسیدن مهر بار دیگر کشور در مسیر تحول و جهشی دیگر برای پیشرفت و توسعه قرار می‌گیرد به‌گونه‌ای که می‌توان فصل مهر را فصل تحولات و پیشرفت کشور در همه حوزه‌ها دانست.

به گزارش فارس، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان این مراسم از نمایشگاه دفاع مقدس که در محل سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شده بود، دیدن کرد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۱/ش۳۰

منبع : خبرگزاری فارس