رئیس اداره سمعی و بصری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان داشت: جشنواره فیلم فجر یکی از مظاهر و شعارهای اصلی انقلاب اسلامی است و سه اصل استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در جشنواره فیلم فجر دیده می‌شود.

در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: مردم یاسوج  امسال برای نخستین بار شاهد برگزاری سی و دومین جشنواره هنری فیلم فجر در این شهر خواهند بود.

وی تصریح کرد: این جشنواره از ۱۷ بهمن با اکران ۲۰ فیلم برتر جشنواره فیلم‌های فجر برگزار می‌شود.

رئیس اداره سمعی و بصری فرهنگ و اسلامی استان  گفت: با توجه به اینکه برگزاری این جشنواره تنها در سینماهای دیجیتال امکان‌پذیر است و پیش از این در استان هیچ سینمای دیجیتالی وجود نداشت، تاکنون امکان برگزاری این جشنواره در استان وجود نداشت، اما امسال با پیگیری‌های فراوان   توانستیم سینمای هنر یاسوج را به امکانات و تجهیزات دیجیتالی مجهز کنیم.

نیک اقبال ادامه داد: با تجهیز سینمای هنر یاسوج به امکانات دیجیتالی مردم استان و یاسوج می‌توانند برترین فیلم‌های سال را در این جشنواره تماشا کنند.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار است که فیلم‌های این جشنواره به طور همزمان با کشور در یاسوج اکران می‌شود، یادآور شد: برگزاری این جشنواره کارکرد سینما را در معرض دید عموم و بوته سنجش قرار می‌دهد.

رئیس اداره سمعی و بصری فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در شرایطی که یکی از دغدغه‌های نظام، تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری برای گسترش پیام انقلاب به اقصی نقاط جهان است، برگزاری این جشنواره با توجه به شاخصه‌هایی که دارد می‌تواند فرصت مناسبی را برای تولید آثار مناسب در این زمینه ایجاد کند.

نیک اقبال اضافه کرد: برگزاری این جشنواره در استان موجب می‌شود تا هم هنرمندان عرصه سینما و هم علاقمندان بتوانند با آخرین آثار تولید شده در حوزه سینما آشنا شوند.

وی بیان داشت: جشنواره فیلم فجر یکی از مظاهر و شعارهای اصلی انقلاب اسلامی است و سه اصل استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در جشنواره فیلم فجر دیده می‌شود.

کرمی با بیان اینکه هدف اصلی جشنواره فجر اعتلای سینمای ایران است، اظهار کرد: جشنواره فیلم فجر متعلق به همه سینمای ایران است و امیدواریم در سال آینده با تجهیز سینماهای سایر شهرهای استان شاهد برگزاری این جشنواره در دیگر شهرستان‌ها باشیم.