در کنار ایجاد یک فضای شاد ، اهداف دیگری نظیر معرفی پتانسیل های گردشگری استان در فصل سرما، استفاده از فرصت بارش برف در استان و تبدیل آن به یک قابلیت ، استفاده از ظرفیت پیست اسکی کاکان دنبال می شود.

: روز شاد برفی با برگزاری جشنواره منطقه ای برف در نیمه دوم بهمن ماه به مناسبت دهه فجر در پیست اسکی کاکان دنا برگزار می شود.

به گزارش “عصردنا ”
به نقل از سایت استانداری ، معاون برنامه ریزی استانداری  با اشاره به برگزاری جلسه ای با هدف فراهم کردن مقدمات در ، گفت: این جشنواره با هدف ایجاد یک روز شاد برای مردم و استانهای همجوار برگزار می شود.

علی حسن نوروزی افزود:  در کنار ایجاد یک فضای شاد ، اهداف دیگری نظیر معرفی پتانسیل های گردشگری استان در فصل سرما، استفاده از فرصت بارش برف در استان و تبدیل آن به یک قابلیت ، استفاده از ظرفیت پیست اسکی کاکان دنبال می شود.

وی با بیان اینکه توسعه توریسم در استان ، نیازمند معرفی فرصتها و قابلیتهای گردشگری به گردشگران و سرمایه گذاران است اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف این جشنواره ، معرفی توانمندیهای و پتانسیل های استان به سرمایه گذاران و توسعه بعد اقتصادی گردشگری استان است.

وی افزود: فصل زمستان به دلیل کاهش تعداد گردشگران ، رکودی در بازار استان را به دنبال دارد که با برگزاری این جشنواره تحرکی در بازار و مکانهای گردشگری استان به همراه دارد.

جشنواره برفی منطقه ای امسال، در سالهای آینده ملی و بین المللی شود

نوروزی تأکید کرد: جشنواره برفی امسال که به صورت منطقه ای برگزار می شود ، پیش آزمونی برای برگزاری ملی و بین المللی آن در سالهای آینده باشد.

دبیر کارگروه گردشگری اظهار داشت: در راستای برگزاری جشنواره با کیفیت مناسب و حداقل هزینه ، از امکانات همه دستگاهها استفاده شود.

کمیته های اجرایی برگزاری جشنواره برفی تشکیل می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه جشنواره برفی در سالهای گذشته نیز برگزار شده است ، برگزاری آن در سال جاری را با دیدی جدید به منظور معرفی توانمندیهای استان به گردشگران و سرمایه گذاران دانست و گفت: در راستای برگزاری با کیفیت این جشنواره ، کمیته های مختلف اجرایی، پشتیبانی، تبلیغات ، هنری و … تشکیل می شود.

محمود باقری یکی از مزیتهای این جشنواره را ، رقابت با استانهای همجوار دانست و گفت: با برگزاری این جشنواره پیست اسکی کاکان در کشور و  منطقه مطرح می شود.

وی برخی از برنامه های پیش بینی شده برای این جشنواره را برگزاری مسابقت ورزشی زمستانی مانند اسکی، برف پیمایی، مجسمه سازی و تندیس سازی به دو صورت حرفه ای و آماتور ، مسابقات سرگرمی، مسابقه پخت غذاهای محلی متناسب با فصل سرما، شکار لحظه ها توسط فیلمبرداران و عکاسان، شعرخوانی با موضوع برف و … عنوان کرد.

منبع : عصردنا