با توجه به پیگیری و برنامه ریزی‌های انجام شده ظهر چهارشنبه ۳۳ مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس جاده دیهوک- فردوس با پرواز اختصاصی به گچساران انتقال پیدا کردند.

یاسوج ۲۴: با توجه به پیگیری و برنامه ریزی‌های انجام شده ظهر چهارشنبه ۳۳ مصدوم اتوبوس جاده - فردوس با پرواز اختصاصی به انتقال پیدا کردند. 

واژگونی اتوبوس محور دیهوک- فردوس ۹ کشته و ۳۶ زخمی برجای گذاشته که درحال حاضر تعداد ۳ نفر از حادثه دیدگان در بخش جراحی بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند بستری هستند که یک نفر از این افراد به رضایت خانواده از بیمارستان مرخص شد.

 بعد از ظهر چهارشنبه نیز ۳۳ مصدوم واژگونی اتوبوس گچساران با همکاری هوا فضای سپاه و کشور با هواپیمای اختصاصی از فرودگاه بین المللی بیرجند به گچساران منتقل شدند.

تعداد ۱۷ نفر از حادثه دیدگان امروز ترخیص و تعداد ۱۶ نفر از مصدومان این حادثه برای ادامه درمان به بیمارستان های شهید رجایی و بیمارستان بعثت نفت برای ادامه درمان منتقل شدند.

همچنین پیکر جانباختگان سانحه رانندگی محور دیهوک -فردوس به استان کهگیلویه و بویراحمد منتقل و چهارشنبه نیز در گچساران تشییع و خاکسپاری شدند.

۴ نفر ازجان باختگان این حادثه دلخراش در بهشت زهرا شهرگچساران، ۲ نفر در روستای سربیشه و سه نفر دیگر در روستاهای دیل، باباکلان، امامزاده جعفر این شهرستان تشییع و خاکسپاری شدند.

مرحومان شاه بی بی جلالی، شاه بی بی درودگر اصل، زینب رضایی (لار) و شوکت محمد پور (بیدک) در بهشت زهرای گچساران خاکسپاری وهمچنین ماه بانو بهزادی در روستای باباکلان، زری بزرگزاده در روستای دیل ، ملکه کرمی در امامزاده جعفر و گل جهان افتخاری عمله وجواهر هرمزی مقدم در روستای سربیشه به خاک سپرده  شدند.

گفتنی است اتوبوس حامل ۴۵ زائر گچسارانی ساعت هشت و ۳۰ دقیقه ۲۲ بهمن در قالب کاروان مهر رمضان عازم مشهد مقدس شد که در ساعت ۲ و ۳۴ دقیقه۲۳ بهمن ماه در کیلومتر ۶ دیهوک -فردوس واژگون شد.

متاسفانه در این سانحه ۹ نفر از زائران جان خود را از دست دادند.