مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم استان در بخش تسهیلات روستایی و عشایری ۳۰۶ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۱۰۷ میلیارد تومان از آن جذب شده است.

به گزارش یاسوج۲۴، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر یاسوج پروانه نیک‌مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بود.
نیک مرام با اشاره به اهداف و وظایف سنگین این دستگاه در زمینه‌های مختلف گفت: یکی از دستاوردهای ما در ۹ ماهه امسال کاهش حوادث فوتی‌ها در محیط‌های کاری استان بوده‌ که دلیل آن نظارت‌ها و بازرسی‌های ناظران بوده است.
مدیرکل کار و امور اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد به تقویت تشکل‌های کارگری در استان اشاره کرد و گفت: ایجاد تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در استان طی ۹ ماهه امسال ۲ برابر شده است.
این مسؤول به شعار سال اشاره کرد و افزود: طرح ایران یار در استان در حال اجراست که طی آن دانش‌آموزان با حضور در واحدهای تولیدی با نحوه تولید آشنا می‌شوند.
نیک‌مرام در ادامه بیکاری و رفع آن را از دغدغه‌های مسؤولان برشمرد و گفت: سهم استان در بخش تسهیلات روستایی و عشایری ۳۰۶ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۱۰۷ میلیارد تومان از آن جذب شده است.
این مسؤول گفت: در فاز اول این مبلغ جذب شده که پیش‌بینی اشتغال ۴ هزار نفری از این رهگذر داریم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در زمینه تسهیلات فراگیر ۱۰ میلیارد تومان به استان پرداخت شده و پیش‌بینی اشتغال آن ۵۰۰ نفر است.
وی در بحث سهم استان را ۶ میلیارد تومان با نرخ سود ۶ درصد ذکر کرد و گفت: پیش‌بینی اشتغال آن ۶۳۲ نفر است.
این مدیر با بیان اینکه ۹۹ درصد از تعاونی‌های استان در بعد از انقلاب شکل گرفته افزود: بسیاری از دستاوردهای استان را مدیون انقلاب هستیم.

 

انتهای پیام/ح