رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه گچساران گفت: جایگاه نماز جمعه گچساران تحت تأثیر هیچ گروه و باندی قرار نمی‌گیرد.

مختار شفیعی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران ضمن انتقاد از آنچه وی روند نامطلوب تکمیل مصلای گچساران خواند، اظهار کرد: ستاد و جایگاه نماز جمعه گچساران افزون بر ۱۳ سال با مشکلات و موانع تکمیل مصلای این شهرستان دست و پنجه نرم کرده است.

وی افزود: ده‌ها پروژه در قالب مصلی در دیگر شهرهای استان با مصلای گچساران آغاز و به اتمام رسیده اما مصلای گچساران هنوز اندر خم یک کوچه مانده است.

مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه گچساران با بیان این‌که جایگاه نماز جمعه تحت تأثیر هیچ جایگاه سیاسی، حزبی و گروهی نیست، تصریح کرد: ما در زمینه دلایل عدم پیشرفت و اختصاص بودجه برای مصلای گچساران با افراد صاحب‌نظر و نیروهای ارزشی منطقه تفکر و مشورت کرده‌ایم.

شفیعی اذعان کرد: ما به این نتیجه رسیده‌ایم که مشکلات و موانع سد راه تکمیل مصلای گچساران بر اساس برخی دیدگاه‌های حزبی و سیاسی شکل گرفته است و بعضی‌ تأکید دارند که این جایگاه را به جایگاهی سیاسی، حزبی و باندی بکشانند.

وی با بیان این‌که ما به هیچ عنوان زیر بار این مسائل نمی‌رویم، تأکید کرد: احساس ما بر این است اهداف نماز جمعه به وسیله مقام معظم رهبری سیاست‌گذاری می‌شود و دفتر سیاست‌گذاری ائمه کشور و سرانجام دفتر نمایندگی در استان تنها مرجعی است که می‌تواند سیاست نماز جمعه را تبیین کند.

شفیعی ادامه داد: انتظار ما از نمازگزاران جمعه گچساران که آنها را در بدترین شرایط محیطی در مصلای نیمه‌کاره مستقر کرده‌ایم این است که به انواع مختلف پیام و صدای خود را به گوش مسئولان برسانند.

مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه گچساران یادآور شد: هدف ما از استقرار نمازگزاران در این محیط نیمه‌کاره رساندن صدای مظلومیت مصلای گچساران به گوش مسئولان است.

شفیعی اظهار کرد: با گذشت حدود ۱۲ سال از کلنگ‌زنی مصلای گچساران هنوز هیچ‌گونه بودجه استانی به این پروژه اختصاص نیافته و در طول سالی که گذشت تنها از محل بودجه شهرستان و از محل سرفصل‌های ادارات ۵۰۰ میلیون تومان اختصاص به مصلا تخصیص یافت که با اتمام این مبلغ کار تکمیل عملا تعطیل شده است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۴/م۲۰

منبع : خبرگزاری فارس