فرماندار لنده با بیان این‌که معلولیت محدودیت نیست گفت: جامعه باید دیدگاه ناتوان بودن معلولان را به معلولیت محدودیت نیست تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنده، سیدیدالله فاطمیان در دیدار خانواده‌های معلولان در این شهرستان با اشاره به تعدد معلولان در جامعه افزود: رعایت نکردن تذکرات مسئولان نسبت به امر پیشگیری از معلولیت‌ها عامل اصلی تعدد این قشر در جامعه است.

وی افزود: این قشر ‌آسیب‌پذیرترین قشر جامعه هستند که اگر به موقع رسیدگی نشوند با مشکلات فراوانی روبه رو می‌شوند.

فرماندار لنده گفت: هیچ گاه نباید معلولیت را با چشم محدودیت نگاه کنیم چراکه امروزه معلولانی هستند که از توانایی‌ها و استعدادهای بالقوه‌ای برخوردارند.

فاطمیان تصریح کرد: همت و اراده معلولان در کنار تلاش ‌عمل به وظایف مسئولان باعث شکوفایی و درخشندگی معلولان در جامعه خواهد شد.

وی افزود: مسئولان باید بستر لازم برای رفع مشکلات معلولان در جامعه را فراهم کرده و درب دفاتر ادارات و نهادها باید همیشه به روی افراد معلول و ناتوان باز باشد تا راحت تر بتوانند خواسته‌ها و نیاز خود را انتقال دهند.

رئیس شورای اداری شهرستان لنده اظهار کرد: باید امید و روحیه شاداب معلولان را حفظ کرد چراکه امید و شادابی رمز پایداری و ماندگاری و تداوم زندگی معلولان است.

فاطمیان با بیان این‌که معلولیت محدودیت نیست گفت: جامعه باید دیدگاه ناتوان بودن معلولان را به معلولیت محدودیت نیست تغییر دهد.

انتهای پیام/۸۲۰۱۳/ش۲۰/ظ۱۰۰۴

منبع : خبرگزاری فارس