رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشت گفت: ۶۰۰ نفر جویای کار امسال در سامانه کاریابی‌ این شهرستان ثبت‌نام کرده‌اند که تمام آن‌ها دارای مدارک تحصیلی عالی هستند.

مظفر علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در باشت اظهار کرد: تاکنون بیش از ۶۰۰ متقاضی اشتغال در کاریابی‌های شهرستان باشت ثبت‌نام کرده‌اند که اکثریت این افراد دارای مدارک تحصیلی عالی هستند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشت افزود: این دستگاه تاکنون بالغ بر ۳۵ نفر از افراد بیکار در سطح شهرستان را برای دریافت تسهیلات و ایجاد اشتغال‌زایی به بانک‌های عامل معرفی کرده است.

وی با بیان این‌که این نهاد با معرفی افراد به مراکز و بانک‌ها در راستای ارائه خدمات و تسهیلات و ایجاد زمینه‌های اشتغال برای جوانان و افراد جویای کار اقدامات خوبی را در سطح شهرستان انجام داده است، عنوان کرد: ۳۰ نفر از افراد جویای کار طی یک سال گذشته به طور مستقیم به کار گرفته شده‌اند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشت خاطرنشان کرد: دو مرکز کاریابی در این شهرستان به صورت فعال از متقاضیان کار ثبت‌نام را انجام می‌دهند.

علیزاده با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از ۳۰ تعاونی فعال در شهرستان وجود دارد، گفت: تعداد تعاونی‌های تولیدی و خدماتی در باشت ۶۰ مورد بوده که ۵۰ درصد از این تعاونی‌ها معادل ۳۰ مورد، فعال است.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی شرکت‌های تعاونی تولیدی و خدماتی در باشت این نهاد موفق به ایجاد فرصت‌های اشتغال برای بیش از یک‌هزار نفر شده است.

علیزاده اظهار کرد: شرکت‌های تعاونی تولیدی و خدماتی شهرستان باشت در رشته‌های مختلف شامل تأمین نیازهای تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و صنوف خدماتی، تعاونی‌های نوع جدید، چند منظوره، حمل و نقل، خدمات، صنعتی، عمرانی، فرش دستباف، کشاورزی، مسکن و معدنی ایجاد شده‌اند.

وی از شهرستان باشت به عنوان منطقه‌ای با ظرفیت‌های بالای اقتصادی از جمله در بخش کشاورزی نام برد که در صورت توجه هرچه بیشتر مسئولان می‌تواند در توسعه اشتغال جوانان نقش عمده‌ای ایفا کند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۷/غ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس