مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه تعریض محور باشت ـ چرام تا هفته دولت اتمام و افتتاح خواهد شد.

ممتاز جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در باشت، با بیان این‌که محور باشت ـ چرام به لحاظ جاذبه‌های طبیعی گردشگری، مسافران؛ این محور را برای عبور انتخاب می‌کنند، اظهار کرد: امیدواریم با تلاش و همکاری مسئولان با سرعت‌بخشی به روند ساخت محور باشت به چرام، این محور هر چه زودتر به به مرحله بهره‌برداری برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی با تأکید بر این‌که این پروژه بزرگترین پروژه راهسازی شهرستان باشت محسوب می‌شود ،گفت: این طرح به منظور از بین بردن پیچ‌‌های تند و گردنه‌‌های خطرناک کزنگون و تلچگاه در محور باشت به چرام و حذف مناطق حادثه‌خیز انجام شده است.

وی تصریح کرد: این طرح در سال ۹۲ آغاز شده و بیش از ۵۵ میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است که قریب به ۴۸ درصد از آن جذب و انتظار می‌رود با توجه به اهمیت این طرح در سال عمرانی جاری بتوان باقی‌مانده اعتبار جذب و هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل آن اقدام کرد.

جهانگیری ادامه داد: این مسیر حدود هفت کیلومتر مسافت دارد که در قالب چهار قطعه مجزا جهت تسریع در روند کار به دست پیمانکاران سپرده شده که تاکنون نزدیک به ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

این مسئول استانی خاطرنشان کرد: در صورت تأمین اعتبار لازم برای این طرح و تسریع در روند پیشرفت کار امید است که تا هفته دولت در سال جدید این طرح تکمیل و به مرحله بهره‌برداری برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد همچنین به ایجاد مسیری برای ۱۵ روستای منطقه پیچاب اشاره کرد و افزود: این منطقه که ۴۵۰ خانوار جمعیت دارد دارای مسیری بسیار سخت و مشکل بوده و مسیر قابل دسترسی در حوزه شهرستان باشت نیز نداشته اما به همت همکاران و مسئولان راهسازی طی یک سال گذشته اقدام به بازگشایی مسیری برای این منطقه شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون ۲۳ کیلومتر از مسیر با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان بازگشایی شده است.

انتهای پیام/۸۲۰۰۹/ط۳۰

منبع : فارس نیوز