امام جمعه موقت شهرستان بهمئی گفت: تکریم اساتید بسیجی در دستور کار مدیران قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهمئی، حجت‌الاسلام ایوب اکبری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بهمئی ضمن دعوت خود و همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: یکی از مباحث اخلاق اسلامی بحث شکرگزاری و تشکر است که اگر این فرهنگ در جامعه ما صورت گیرد فقر، ناهنجاری و حسادت به وجود نمی‌آید.

امام جمعه موقت بهمئی به برکات شکر‌گزاری اشاره کرد و افزود: شکرگزاری و سپاس باعث زیادی نعمت، رزق و روزی و افزایش مال می‌شود.

وی به مراحل تشکر پرداخت و عنوان کرد: از دو گروه می‌توان تشکر کرد، نخست شکر در مقابل خداوند و دوم در مقابل بنده خدا است همانطور که در این زمینه خداوند متعال می‌فرماید: ای کسانی که ایمان آوردید اگر شکرگزاری از خدا را به جا بیاورید نعمت‌های زیادی به شما داده می‌شود و دیگر مشکلی در زندگی شما وجود ندارد.

وی به نحوه تشکر از خدا اشاره و بیان داشت: نخست اینکه در ذهن خود تصور و فکر می کنید که خدایا این همه نعمت را تو به من دادی دوم این که زبانی از خدا تشکر کنید و دیگر اینکه نعمتی را که خدا به تو داده آن را در راهی که خدا گفته خرج کنید.

اکبری ثواب شکر و تشکر از خدا را از نظر روایات و احادیث زیاد برشمرد و تصریح کرد: پیامبر اسلام(ص) می‌فرماید، کسی که شکرگزار خداوند و نعمت‌های او باشد، اجرش مانند روزه‌داری است که روزه‌اش فقط برای خدا باشد.

اکبری در فراز دیگری از خطبه‌ها ی نماز عبادی سیاسی این هفته بهمئی با اشاره  به حوادث تلخ عراق گفت: ملت بزرگ ایران این کشتارهای بی‌رحمانه که توسط گروه جنایتکار داعش صورت می‌گیرد و خون هزاران مسلمان در این زمینه ریخته شده است را به شدت محکوم می‌کند.

 اکبری ضمن گرامی‌داشت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید گفت: انتظار می‌رود که مجالس و محافلی در این خصوص فراهم و از اساتید بسیجی تجلیل شود.

وی همچنین ضمن گرامی‌داشت روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی یادآور شد: با توجه به اینکه ایام ماه مبارک رمضان نزدیک است لذا می‌طلبد که روحانیت مساجد برنامه‌ریزی‌های مطلوبی برای این ایام در مساجد و حسینیه داشته باشند و جوانان را جذب برنامه‌های فرهنگی ویژه ماه مبارک رمضان کنند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۸

منبع : فارس نیوز